biznes Programy Afilicyjne pytania i odpowiedzi

100 stron pod Adsense, i na nich zarabiać?

Jedną problematyką jaką można się spotkać to to że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie. Czy się kalkuluje koszt postawienia 100 domen pod Adsense?

Przyjąć można że na jednej mało popularnej domenie możemy zarobić od 20-60zł w zależności od tematu,  co daje nam średnią 40zł pomnożymy to przez 100 i mamy 4000 brutto. Nieźle co ? Tylko musimy się zastanowić czy interes nie jest zbyt ryzykowny?

Ponieważ na początek musimy zainwestować w dobry hosting, domeny, unikalne treści, i pozycjonowanie. To czy w rzeczywistości zarobimy zależy również od największej wyszukiwarki.

Aby postawić tyle domen musimy mieć hosting 20GB, 30GB lub 40GB w zależności ile będziemy dodawać postów i ilustracji, i na czym będziemy blogować, jeśli przyjmiemy że to będzie WordPress to przyjmijmy że na 1 instalacje wp 40mb.

Z obliczeń wyjdzie ten najdroższy hosting 40GB,  koszt około 430zł. Do tego doliczamy pozostałe koszty, domeny i unikalne teksty. Koszt domeny to przy rejestracji nowej około 17zł a odnowienie około 60zł. Czyli 17 złotych x 100 mamy 1700zł. Co sam pomysł na start kosztuje nas około 2200zł.

Jeszcze doliczmy teksty  i pozycjonowanie, ponieważ nie napiszemy  1500 tekstów na nasze blogi.  Koszt 1500 tekstów to około  4000zł licząc 2.5 zł za tekst, jednak teksty eksperckie kosztują od 10-150zł / tekst. Ale to wtedy jeśli byśmy prowadzili blogi o określonej tematyce. Możemy zaryzykować i użyć programu do  synonimów, kupić z 100 tekstów i synonim-ować, koszty będą o 10 razy mniejsze! Bo około 300zł.

Koszty pozycjonowania –  tutaj możemy kupić listę jakiś darmowych katalogów lub kupić multikod i wspomóc sobie gsa-search-ranker.  Myślę że koszt około 15zł na blog to koszt pozycjonowania.

 

Wiemy jakie są koszty jednak nie wiemy jakie jest ryzyko?

Ryzyko jest jedno, inwestując prawie 5000zł zwrot może być zerowy bo są dwa niebezpieczeństwa:

Jedno to to że jeśli nie mamy konta Adsense to Google może naszej strony nie przyjąć do systemu, ponieważ może nie spełniać wymagań jakościowych i musimy stworzyć jedną porządną i dodawać kolejno inne.

Drugie zagrożenie to to że jeśli okaże się że nasze blogi zarabiają mniej niż 10zł mc /blog to inwestycja może się nie zwrócić. Zarobimy wtedy 800-1000 zł /mc, i może to nie wystarczyć aby przedłużyć domeny za rok. Koszt wzrośnie ponieważ będziemy musieli wszystkie lub część odnowić hosting.

 

Cały kosztorys w skrócie to:

Domeny – 100 x 17 = 1700 brutto

hosting – 450zł bruttto

teksty na stronę  –  od 300 do 4000 zł w zależności od tematyki i od tego czy użyjemy synonimów,

stracony czas na instalacje wszystkich domen, około 7dni – 14dni.

Zwrot od 400- 6000 zł /mc przyjmując że na jednak mało popularnej  stronie zarobimy około 60zł maksimum.

 

Moim zdaniem interes ma wysokie ryzyko, ponieważ może się nie zwrócić i możemy stracić, lepsza opcja taka że koncentrować się na maks 20 domenach i zarabiać na mniejszej ilości.

 

9 comments

 1. Agnieszka Skupieńska

  Ja bym zaryzykowała z mniejszą liczbą domen, ale z lepszą treścią. Nie wiem, czy na blogach z treścią z mieszarki synonimów można coś zarobić, ale wątpię, by to było proste. Jeśli teksty mamy dobre, ludzie je komentuja, dają lajki na FB, to oglądalność stopniowo rośnie, a i możliwość zarobku dzięki temu też. Z kiepską treścią lajków nie będzie…
  Tak czy inaczej – zarabianie na AdSense to ciężki kawałek chleba 😉
  Agnieszka Skupieńska ostatnio opublikował…Najważniejsza inwestycja w styczniuMy Profile

 2. Waldek

  Moim zdaniem trochę dużo tych domen i ciężko będzie nad tym panować, skusiłbym się bardziej na maksymalnie 30 i poprawie treści, bo wydaje mi się, że przy 100 ich jakość będzie pozostawiała wiele do życzenia możliwe, że się mylę ale takie jest moje zdanie.
  Waldek ostatnio opublikował…Sieci afiliacyjne – Webepartners.plMy Profile

 3. Kuba Post author

  Masz rację niema 100% szansy powodzenia. Zwiększając ilość domen zwiększamy szansę na niepowodzenie. Warto nie koncentrować się tylko na Adsense.

 4. Marcin

  Zgadzam się z przedmówcami. Lepiej zacząć od 30 stron. Nawet nie chodzi mi o koszty ale o samą logistykę. Od siebie dodam, że można zbudować swój własny system CMS wspólny dla wszystkich stron. Obsługa będzie szybsza niż logowanie się do każdego WP po 100 razy. Można też wykupić ogólną domenę pl za 17 zł i postawić 30 subdomen za 0 zł. Dla wyszukiwarki subdomena to osobny byt. Biznes staje się mniej ryzykowny.

 5. Maciej

  Powiem Wam, że znam doskonale temat, bardzo dużo pracy jest nad domenami!! Nawet myślę nie zdajecie sobie z tego sprawy! Teksty zlecicie, zysk no tu bym polemizowała. RYzyko na bank jest ogromne!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge