biznes

Czy może istnieć sklep stacjonarny bez sklepu internetowego?

Dziś przedstawie trochę zalety sklepu internetowego dlaczego warto prowadzić właśnie taki sklep? Mam nie odparte wrażenie jak coraz to rzadziej biznes stacjonarny nie może istnieć bez e biznesu. Wyobraźmy sobie taką sytuacje że zakładamy sklep z butami, czy częściami komputerowymi już mamy „ugadane kontakty” hurtownie aż tu nagle żyjemy w małej miejscowości gdzie mieszka 100 osób. Teraz co zrobić przecież nie damy rady!

Niestety jesteśmy ograniczeni minęły już dawno czasy gdzie klient zabiegał o sprzedawce- tak jak to było 30 lat temu gdzie każdy musiał się napocić żeby odnaleźć dany towar.  Teraz sprzedawca musi się napocić aby sprzedać swoje towary i nie jest to takie proste jak możemy sobie myśleć. Na ratunek przychodzi nam internet to tutaj możemy uzyskać potencjalnych klientów. Możemy wysyłać towary na aukcjach internetowych jak na przykład Allegro. Plusem takiej aukcji jest to że klient bez wychodzenia z domu może zakupić buty od nas. Więc możemy zaopatrywać w obuwie naszą całą wieś i potencjalnych odbiorców z Allegro.

Drugim sposobem  sprzedaży,robimy to tak  aby uniknąć prowizji jakie nakłada allegro możemy założyć sklep na własną rękę, i promować go poprzez allegro.  Możemy pakować buty w ozdobną taśmę lub papier tak aby był widoczny adres strony, ponieważ takim sposobem taka reklama dociera co najmniej do 3 osób. Kuriera który odbiera paczki, przechodni i osoby która dostaje paczkę. Nawet takie detale mają znaczenie. Drugim sposobem jest to aby nasz klient otrzymywał e-maile z rabatami, np powyżej sumy 200zł, bardzo chwytliwy to sposób bo jeśli może zaoszczędzić to kupi u Ciebie. Czy też wysyłanie Newsletterów z kodami promocyjnymi.  Klient lubi jak coś dostaje za darmo może być to nawet nie wielka zniżka.

W taki sposób funkcjonuje bardzo dużo firm, nawet duzi gracze z branży komputerowej, gdzie sprzedają w swoim sklepie internetowym, sklepie stacjonarnym, i na allegro. I funkcjonują ponad 10lat na rynku! Jeśli zastanawiasz się nad takim biznesem lub chcesz rozszerzyć swój biznes z stacjonarnego na internetowy to nie wahaj się ponieważ to nie jest takie trudno.

Z możliwości jakie daje nam internet w handlu detalicznym sklep stacjonarny nie może istnieć beż sklepu internetowego, ponieważ tak jak w przykładnie nie możemy ograniczać się do 100 osób w naszej wiosce.

 

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge