Sklep stacjonarny?

Jednak  warto się zastanowić co to jest sklep stacjonarny? Sklep to nic innego jak miejsce użyteczności publicznej, obiekt gdzie odbywa się sprzedaż towarów. Z innego punktu widzenia jest to miejsce merchandisingu, ponieważ na sprzedaż ma wpływ wystrój i otoczenie  w sklepie.

Jeśli byśmy się zastanowili to byśmy mogli określić że istnieją sklepiki, gdzie prowadzone są przez właściciela lub najbliższą rodzinę. Sklepy gdzie pracuje personel najemny. Dom handlowy, dom towarowy – zazwyczaj zajmują kilkupiętrowy budynek. Supermarket – współczesne nazewnictwo domu handlowego. Hipermarket supermarket o dużej powierzchni.

Najważniejszym elementem sklepu jest lada sklepowa i kasa fiskalna.  Niektóre hipermarkety przekształciły się częściowo w SAM’y i dyskonty. SAM sklep samoobsługowy natomiast dyskont to sklepy gdzie towary sprzedawane są w pudełkach zbiorczych.

Jednak w niedalekiej przyszłości sklepy mogą w niektórych dziedzinach życia wyprzeć sklepy internetowe, z całą pewnością w branży obuwniczej, elektronicznej, tekstylnej, nawet w ogrodniczej, czy budowlanej.

Jeśli bym miał napisać w jakim kierunku pójdzie branża spożywcza to mogę napisać że może to być  znaczne uproszczenie sprzedaży, gdzie nie będziemy mieć styczności z sprzedawcą, i dlatego pomału sklepy spożywcze zaczynają oferować sprzedaż przez internet. Na pewno zaoszczędzi czas komuś, kto nie ma czasu na tego typu wycieczki. Do takich wniosków można dojść poprzez obserwacje, gdzie w sklepach instalowane są kasy samo obsługowe. Co przyczynia się do redukcji personelu.

Więc taki jest wizerunek sklepu XXI wieku gdzie pomału zanika  kontakt z sprzedawcą. A klient skupia się bardziej na otrzymaniu towaru niż na samym kultywowaniu zakupów.

 

Post Author: Kuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge