Strona internetowa firmy nie przynosi nam klientów?

Często strona internetowa  dla firmy jest kolejnym kosztem. Niestety nie musi tak być. Strona naszej firmy może przynosić nam korzyści. Zamiast inwestować w kolejną nazwę domeny czy też w nowy design skupmy się na pozycjonowaniu na frazy lokalne. Przemieńmy naszą w stronę w „wabika dla klientów”.

Strony www nie możemy traktować tylko jako uzupełnienie firmy, nie może być ona tylko dodatkiem. Stwierdzenia typu „wszyscy mają stronę to moja firma też” odrzućmy do lamusa. Ponieważ koszty są nie wielkie, bo paręset złotych na rok, a nawet nie mamy pojęcia jaki marketing internetowy ma potencjał.

Posłużę się tu przykładem:

Są branże gdzie bez internetu już ciężko zyskać klienta. m. in. należą do nich branże:

edukacja, informatyka – usługi informatyczne, kursy, szkolenia. Można także śmiało powiedzieć że bez prężnego marketingu możemy stać w miejscu.

„Jeśli nasza pociecha ma problem z językiem angielskim lub matematyką korepetytora szukamy w internecie. Znajdziemy tam masę stron, masę portali gdzie są oferowane tego typu usługi.

Podobnie możemy  rozszerzyć zakres marketingu naszej firmy, możemy zakres poszerzyć o internet. Z całą pewnością powinniśmy skupić się nad pozycjonowaniem naszej strony w wyszukiwarce Google.

Takie usługi nie muszą dla nas być drogie, ponieważ możemy je już znaleźć za paręnaście złotych za frazę.

Przykładowo prowadzimy firmę budowlaną. Zamiast skupiać się na frazie remonty, skupmy się na usługi lokalnie czyli wybierajmy takie frazy gdzie możemy oferować usługi, przykładowo remonty Kalisz, budowa pod klucz Kalisz itd. Przyniesie to szybszy efekt niż frazy ogólne.  Ponieważ zyskamy klienta z Kalisza a nie z całej Polski gdzie jest nam nie na rękę dojechać.

Strona internetowa firmy nie musi być tylko niepotrzebnym wydatkiem ale  może zyskać nam klientów.

Post Author: Kuba

4 thoughts on “Strona internetowa firmy nie przynosi nam klientów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge