3 sposoby na pracę przez Internet jako freelancer

Coraz częściej wychodzimy spod jarzma pracy u kogoś i zaczynamy pracę na własny rachunek. Nawet jeśli na początku nie mamy pomysłu na własny biznes, to żaden problem. Coraz popularniejszą formą zarobkową, która jednocześnie daje ogromne możliwości samorozwoju, a także sprzyja organizacji pracy we własnym zakresie jest praca jako freelancer, czyli tak zwany wolny strzelec.

kawa-nalawe


Praca freelancera – założenie własnego bloga

Blog to dzisiaj nie tylko mało dochodowa pisanina, na którą nikt nie zwraca uwagi. Jeśli znajdziemy odpowiedni, chwytliwy temat, który spodoba się czytelnikom (nieważne, jaki, może dotyczyć dosłownie wszystkiego – do mody czy zdrowego żywienia przez motoryzację aż po doradztwo finansowe, podróże czy po prostu własne przemyślenia) i który będzie sumiennie aktualizowany – może się okazać naprawdę rewelacyjnym źródłem utrzymania dzięki reklamom umieszczanym na nim. Założenie bloga nie jest trudne, w sieci możemy znaleźć poradnik jak założyć blog bez ponoszenia wielkich kosztów w ciągu kilkunastu minut.

Pisanie tekstów – copywriting

Dla tych, dla których prowadzenie bloga to za mało, zawsze pozostaje jeszcze pisanie tekstów na strony internetowe, przeznaczone pod wyszukiwarki internetowe, artykuły sponsorowane, opisy produktów w sklepach na stronach www, czy tak zwane precle lub opisy do katalogów. Od poziomu naszego zaawansowania oraz stylu pisania będzie zależał nasz zysk. Na dobrą sprawę sami jesteśmy w stanie ustalać ceny za nasze teksty; możemy je na przykład wystawiać na sprzedaż na odpowiednich stronach czy swego rodzaju giełdach przeznaczonych dla freelancerów.

Dla bardziej zaawansowanych – programowanie

Programowanie jest bardzo dochodowym sposobem pracy przez Internet, jednak wymaga od nas specjalistycznej wiedzy, odpowiednich umiejętności oraz najlepiej – sporego doświadczenia. Jeśli spełniamy te warunki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybierać i przebierać w zleceniach, których w dzisiejszych czasach naprawdę nie brakuje. Oczywiście na początku może nie być łatwo i nie wszystkie zlecenia, jakie przyjmiemy, będą zleceniami marzeń, ale przecież każdy od czegoś zaczynał.

Artykuł powstał w oparciu o materiały na blogu z sposobami na pracę w domu – Pracawsieci.net. Zapraszamy do komentowania i pisania o swoich sposobach na zarabianie w domu przez internet.

Post Author: Kuba

8 thoughts on “3 sposoby na pracę przez Internet jako freelancer

  Greg

  (Maj 27, 2017 - 10:39 pm)

  Innym dobrym sposobem na zarabianie przez internet jest prowadzenie profili w serwisach społecznościowych. Przede wszystkim fanpage’y na Facebooku. Co do własnego bloga i zarabiania na szeroko rozumianej reklamie, to (w zależności od tematyki) najbardziej dochodowe mogą okazać się programy partnerskie. Sprawdzone na własnej skórze ;).
  Greg ostatnio opublikował…Do 300 zł zwrotu za założenie konta i zakupy kartą w BGŻ BNP ParibasMy Profile

  Marek

  (Czerwiec 7, 2017 - 9:08 am)

  Dodałbym jeszcze zarabianie na publikowaniu zdjęć – zdjęcia stockowe są często bardzo słabej jakości, dlatego można konkurować z innymi jeżeli potrafimy robić dobrej jakości zdjęcia.
  Marek ostatnio opublikował…Czy spanie w soczewkach kontaktowych jest zdrowe?My Profile

  Romek

  (Lipiec 1, 2017 - 1:51 pm)

  W sumie te najpopularniejsze, choć dla zaawansowanych jeszcze warto wspomnieć o grafice 😉

  Jacek

  (Lipiec 20, 2017 - 1:26 pm)

  Brakuje mi tu chociażby pracy grafika. Obecnie rzadko kiedy grafik musi pracować na miejscu dla jednej firmy. Po wyrobieniu sobie odpowiedniego portfolio grafik może przebierać w zleceniach, za które zarobi zdecydowanie więcej aniżeli na etacie.
  Jacek ostatnio opublikował…Start Creating! Czym jest Marketplace?My Profile

  Peter

  (Styczeń 29, 2018 - 1:42 pm)

  Wraz z rozwojem technologii sposobów na zarobek jest co raz więcej

  Tommy

  (Lipiec 24, 2018 - 10:12 pm)

  Coraz wiekszy postep technologiczny powoduje to, ze mozna pracowac z domu.
  Faktycznie brakuje tu jeszcze pracy grafika ale rowniez nikt nie wspomnial o pozycjonowaniu

  Norbert

  (Wrzesień 30, 2018 - 1:39 pm)

  Super wpis! Mam już doświadczenie w pracy jako FREELANCER, stąd artykuł idealnie do mnie trafił.

  Forum chrześcijańskie

  (Październik 13, 2018 - 4:12 pm)

  Można jeszcze pracować jako grafik internetowy 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge