poradnik pytania i odpowiedzi

Co zrobić gdy cena hostingu nas zaskoczy?

Cena hostingu potrafi naprawdę zaskoczyć ponieważ częstym wabikiem jest strona internetowa za 0zł. Co później się okazuje że utrzymanie hostingu i dodatków do strony znacznie zawyża koszt usługi, gdzie  za utrzymanie strony płacimy krocie –  nawet kilka tysięcy złotych na rok.

Często zdarza się tak że nie zostaliśmy uprzedzeni w trakcie promocji, że zamawiając domenę za 0zł lub 1zł musimy się godzić na hosting w danej firmie. Chwyty typu strona internetowa za darmo, czy też za 1zł nadal działa na klienta jak wabik.

Nie zdaje on sobie sprawy że największym kosztem dla niego może być hosting, który nie musi być na początek bardzo drogi, ponieważ najtańsza opcja w zupełności wystarczy niewielkiej firmie.

I tak w firmie A możemy płacić za hosting 77,20 zł / mc firmie B 322zł / rok, a w firmie C  42,40zł brutto na rok i nawet dostać więcej!  Co w skali roku różnica jest ogromna a zaoszczędzone pieniądze wydajmy na przykład na pozycjonowanie.

Drugą istotną sprawą jest tkz. przedłużenie domeny i tu opłaty też mogą być „bandyckie”, ponieważ w firmie A możemy zapłacić 122zł brutto, B 90zł a C 72,40zł. Więc nie zawsze oferta domena za 0 zł jest dla nas korzystna.

Jednak co zrobić jeśli  już zamówiliśmy stronę internetową za 0zł? 

W większości hostingów mamy możliwość testu hostingu przez okres 14 dni, i w tym okresie możemy po prostu zrezygnować z usługi, a domenę przenieść na inny hosting z bardziej przyjaznymi cenami.

Jednak zazwyczaj w takich promocjach za 0 zł musimy opłacić za domenę z góry na kolejny rok i potem starać się o kod AUTHINFO, gdzie w FAQ hostingu dowiemy się w jaki sposób możemy uzyskać kod AUTHINFO, który jest potrzebny do przeniesienia. Zazwyczaj robi się to za pomocą, panelu do korespondencji lub przesłanie formularza na adres email.

Co na pewno nie będzie dla nas trudne, a z pewnością odczujemy finansową ulgę.

1 comment

  1. Aleksandra Niedzielska

    Bardzo trafne spostrzeżenia – osobiście od 2 czy 3 lat korzystam ze sprawdzonego hostingu jednej z firm (niecałe 100 zł miesięcznie), ale wcześniej sama trafiłam na takiego cwaniaka, który obiecywał coś za 19,99 a okazało się, że brał dopłaty za dodatkowe rzeczy dot. hostingu – każdy drobiazg – dopłata, jakiś koszmar.
    Aleksandra Niedzielska ostatnio opublikował…Drogie narzędzia w marketingu sieciowym – niezbędne?My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge