poradnik Social Media

Fenomen Instagrama

Instagram  jest to narzędzie na tel komórkowe i tablety do zamieszczania zdjęć i  filmów. Jednak wykorzystany odpowiednio można nawet uzyskać niezły ruch na stronie internetowej.

Przykładem można posłużyć się blogiem modowym – w ostatnim czasie są właśnie one bardzo popularne. Zabieg polega na zamieszczeniu zdjęcia wraz z opisem  kreacji i miejsca które odwiedziliśmy. Do zamieszczenia opisu służą hash tag’i którymi zaznaczmy konkretne produkty i marki, miejsca lub stan uczuć, np.  #nazwaproduktu,  #london #berlin #love #dog itd.

Użytkownik końcowy wpisując w polu szukaj może  na nasz profil instagram  natrafić i polubić zdjęcie. Brzmi to wspaniale! Można wykorzystać ten zabieg w biznesie promując swoje usługi lub produkty. Imprezy kluby, puby, spędzane wolnego czasu, produkty które produkujemy itd.

Od jakiegoś czasu na instagramie  tworzą się określone „grupy” do których możemy dotrzeć. Potworzyły się m. in. grupy miłośników kotów, psów, jeży pigmejskich, bohaterów kreskówek, maskotek, psów i kotów – określonych ras, osób lubiących smakołyki itd.

Możemy także prowadzić dyskusję na temat danego miejsca. Warto prowadzić go w języku angielskim ponieważ wtedy będziemy mieć najwięcej czytelników, zdarza się że osoby które są zainteresowane danym miejscem lub usługą same do nas napiszą. Prostując to niesamowite narzędzie w naszym tablecie czy też telefonie ponieważ możemy dotrzeć tysięcy użytkowników i mogą one natrafić  na naszą stronę internetową  po hashtagach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge