poradnik

Gdzie można kupić domenę z PR2-6?

Możemy szukać na forum internetowym gdzie za kilka złotych możemy zakupić taką domenę, jednak jak to zrobić jak kupić wartościową domenę za np. 25zł czyli nieco więcej jakbyśmy rejestrowali nową domenę?


Takie możliwości daje nam Aftermarket, pozwala on na przechwycenie dowolnej domeny tylko wtedy gdy wygaśnie a osobą która ją kupiła po porostu  z różnych powodów nie chce ją przedłużyć, najczęstszym powodem to przeoczenie!
A my możemy to wykorzystać.
Kupując domenę z odzysku musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:
1.    Jej pagerank.
2.    Ilość linków przychodzących.
3.     jej historia.
4.    Trust Rank.
Na Aftermarket możemy to sprawdzić , jednak warto sprawdzić parametry na innych stronach internetowych.  Na przykład ahrefs.com https://ahrefs.com/ czy też  http://checkpagerank.net/, który również pokazuje ilość linków prowadzących do strony.
Nie kupujmy stron z  zerową ilością linków zwrotnych  ponieważ co jakiś ten współczynnik jest aktualizowany,i po aktualizacji Pagerank może mieć PR0, jeśli zależy nam na tym parametrze.
Historię strony możemy sprawdzić na webarchive  http://archive.org/web/ jeśli strona była w sieci ponad 10 lat to możemy mówić że trafił nam się diament w śród  domen internetowych, ponieważ takie strony  w sposób naturalny zdarzyły nazbierać naturalnych linków.
Jeśli będziemy sprawdzać te 4 parametry to w ciągu paru tygodni możemy upolować sporą ilość wartościowych domen z bardzo dobrą historią.
Zauważyłem że często strony po firmach posiadają „moc” ponieważ do takiej strony prowadzą odnośniki z wartościowych stron internetowych, i pozostałości po firmach pozycjonerskich, którzy w boju zapomnieli usunąć strony z swoich zaplecz lub darmowych katalogów.  Więc takie domeny przydają się do budowy zaplecz pozycjonerskich.
Często zdarza się że możemy natrafić na domenę EMD czyli w nazwie posiada słowa kluczowe, są one wartościowe wtedy kiedy chcemy nadać charakter naszej stronie uroku, tak jak ludzie mają urok osobisty takie domeny nie pomagają w pozycjonowaniu naszej strony co dziwnego możemy dostać po łapkach jeśli zaczniemy nagminnie ją pozycjonować w największej wyszukiwarce.

Więc specjalnie nie zwracaj uwagi na domeny EMD z słowami kluczowymi w nazwie. Ponieważ takie domeny osiągają z nie wiadomo jakich powodów wysokich sum co początkującego amatora na nie nie stać, ponieważ wydanie 30 tyś złotych może być nie opłacalne za domenę typu sprzedazopon.pl.

Przejmuj domeny na Aftermarket i projektuj zaplecze.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge