Ile kosztuje założenie bloga?

Przyjrzyjmy się teraz jaki jest koszt założenie bloga. W dużym stopniu zależy od tego jakiego firmę pośredniczącą w hostingu wybierzemy.  Dużo osób się przyznaje do tego że założenie bloga może być bardzo drogie, i koszt może opiewać nawet na paręset złotych. Nic bardziej mylnego podsumujmy więc realny koszt założenia bloga. Czy stać każdego na założenie bloga?

Aby założyć bloga musimy zdecydować się najpierw na nazwę  domeny i na hosting, najlepiej szukać takiego hostingu który jest w przestępnej cenie i przedłużenie i wykup domeny nas nie zaskoczy finansowo. Z cała pewnością możliwości wykupu domeny jest setki i hostingu także.

Hosting zakupimy bez problemu na linuxpl.com mogę powiedzieć że jest tańszy niż u innych „operatorach” hostingowych, w zamian dostaniemy 2GB pojemości („co starcza na około 10 blogów”)  i 50GB transferu miesięcznie, dodatkowo bez MySQL co jest niezbędne w tworzeniu naszego bloga. Co najważniejsze nie mamy żadnego ograniczenia jak chodzi o ilość domen podpiętych pod hosting, jak to bywa u innych kont hostingowych. Koszt takiego hostingu to 49.20 PLN na 12 miesięcy.

Domena internetowa – możemy ją wykupić z dowolną nazwą, moja domena www.praktycznyebiznes.pl jest zarejestrowana na linuxpl.com, i koszt takiej rejestracji to koszt 12zł z końcówką PL, natomiast com.pl 9zł.

Sumując cały koszt naszego pierwszego bloga to 61,2 zł netto na rok,  czyli wynosi 5,1 zł na miesiąc.  Możemy  mieć bloga na unikatowej domenie internetowej za 2 piwa miesięcznie.

Inne koszty  związane z szablonem/wyglądem mogą z pewnością poczekać ponieważ dużo dodatków  i szablonów jest za darmo.

Post Author: Kuba

4 thoughts on “Ile kosztuje założenie bloga?

  Jakub

  (Listopad 12, 2014 - 2:26 pm)

  Jest coś w tym prawdy że blog nie musi być drogi.

  Agnieszka Skupieńska

  (Listopad 12, 2014 - 9:01 pm)

  Ja zawsze radzę żeby na początku założyć blog za darmo na blogspocie. Domeny nie potrzebujesz, hostingu też nie, a jeśli jesteś zielony to możesz nie ogarnąć tematu jeśli chodzi o wykupienie hostingu i domeny. A z założeniem bloga na blogspocie każdy sobie poradzi i będzie mógł szybko przekonać się czy blogowanie mu się spodoba czy nie.
  Agnieszka Skupieńska ostatnio opublikował…Gra Cashflow 101, czyli inwestowanie na próbę. Moje pierwsze wrażeniaMy Profile

  Kuba

  (Listopad 13, 2014 - 1:17 am)

  No masz rację że początkowy bloger może założyć blog na blogspocie, ale warto mieć swój adres www ponieważ kojarzony jest z jaką marką. A na blogspocie to adres nazwa nie wpada i potem „Gdzie to ja widziałem”.

  BlogoFirmie.pl

  (Czerwiec 2, 2015 - 8:30 pm)

  Dokładnie też uważam, że lepiej od początku budować swój blog w oparciu o swoją własną markę = własna domena 🙂
  BlogoFirmie.pl ostatnio opublikował…Wady i zalety optymalizacji ZUSMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge