poradnik

Jak założyć bloga cz1.

Dziś odpowiem na nurtujące cię pytanie jak założyć bloga? Pytania mogą być różne jak i gdzie? Zapewne wiesz co to jest blog i chciałbyś już go w końcu mieć. W zasadzie są 3 sposoby na założenie bloga, pierwszy to:

Założenie za darmowej platformie blogowej typu blogspot, lub bloger, tam z łatwością założymy bloga jednak będzie on mocno ograniczony, i mało elastyczny. Może dojść do sytuacji że po 3-12 miesiącach blog tak się rozwinie że będziemy musieli doinstalować inne moduły, czy też dodać reklamy aby w końcu go utrzymać i tu zazwyczaj zaczynają się góry, zrobienie bloga na darmowych platformach zalecam wtedy gdzie nie wymagamy od nich zbyt wiele. Jednak znaczącym plusem jest to że możemy liczyć na pomoc na forum danego systemu blogowego.

Drugą możliwością jest założenie bloga na darmowym hostingu, prv, cda, az, tu też mogą zacząć się schody ponieważ jeśli coś mamy za darmo to zawsze w czymś tkwi haczyk?  Haczyk najczesciej jest w tym że wyświetlają się nagminnie reklamy pop-up („wyskakujące okienka”), drugi to to że  większość z nich ma blokadę zarabiania na  Adsense czy Adkonnekt, co ma to tylko znaczenie jeśli nie chcemy zarabiać na blogu.

Moim zdaniem najlepszą metodą jest: wykupienie hostingu i domeny na której będziemy pisać. I tu mogę polecić hosting tutaj link. Bez problemu zainstalujemy naszą nową domenę   na tym hostingu.  Wykupienie hostingu daje nam nieskończone możliwości czyli możemy na nim robić wszystko, zarabiać na każdym systemie partnerskim, na Adsense i innych.

Po zamówieniu hostingu i kupnie domeny, jakiej sobie zażyczymy możemy przejść do instalacji skryptu WordPress.

Po zalogowaniu do panelu hostingu, musimy kupioną domenę podpiąć pod hosting do tego uzywamy opcji „Podepnij domenę pod konto” po przejściu w polu „Domena” dokładnie wpisujemy adres strony bez www i http://,  i utwórz.

domena1

Możemy już być dumnym właścicielem strony www.

Następnie przechodzimy na sam dół i klikamy „Zobacz więcej”

zobacz wiecej

Następnie szukamy „WordPress” i kilkamy „Instaluj ta aplikacje”

Przechodzimy do następnej zakładki gdzie wypełniamy wszystkie pola pamiętajmy u usunięciu  w „Ścieżka”   „Blog”. Robimy to po to aby nasz blog był widoczny pod adresem www.adresbloga.pl a nie  adresbloga.pl/blog.

 

Jeśli to już zrobiliśmy po 5-60min możemy zalogować się przechodząc adresbloga.pl/wp-admin wpisując login hasło.

Jak dodawać wpisy opiszę w następnym poradniku. Jeśli masz pytania zapraszam do dyskusji.

3 comments

  1. p212922

    A czy ktoś próbował podjąć inne działania?
    Proponujecie raczej podobne podejście, ma ktoś może inne doświadczenia w tej kwestii?
    Mazda 2 Gliwice
    p212922 ostatnio opublikował…p212922My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge