O co chodzi z tym top 10 w wyszukiwarce?

Aby odnieść sukces w internecie należy się zastanowić nam marketingiem, czyli marketingiem internetowym. Można różnie docierać do odbiorców. Poprzez portale, fora, blogi. Jednak najbardziej i szybkim dotarciem jest promocja w wyszukiwarce internetowej. Wiadomo że największy udział na dzień dzisiejszy ma wyszukiwarka Google i raczej na niej jak na razie się trzeba skupiać.

Więc dlaczego wyniki pierwszych 10 miejsc są tak skutecznie?

Związane jest z tym że człowiek najczęściej czyta pierwsze 3 zdania, potem koncertuje uwagę na pierwszej stronie, i analizuje który wynik jest najbardziej trafny. Rozsądek podpowiada że najbardziej trafną odpowiedzią w wyszukiwarce jest odpowiedz nr 1 lub 2, i pierwszy wynik jest najbardziej trafny. Naukowcy takie przypadki już zbadali i badania Eye Trackingu spowodowały to że reklamy w wyszukiwarkach przeważnie zajmują pierwsze 3 miejsca.

eye-tracking-transactional

Dlatego że człowiek w większości procentach wyszukuje informacji na pierwszej stronie i dlatego osiągniecie wysokiej pozycji w Top10 jest bardzo ważne. Ponieważ na drugą stronę trafia czasami niewielki procent. Tak jak na tym schemacie. Widać jak oko ludzkie skupia się w większości na 3 lub 4 odnośnikach.  Praktycznie 3 ostatnie.

Post Author: Kuba

One thought on “O co chodzi z tym top 10 w wyszukiwarce?”

    Olek

    (Grudzień 28, 2016 - 1:22 pm)

    Dlatego dobrym sposobem na zaistnienie w Google jest Google AdWords. Nasza reklama od razu pojawia się w pierwszych 4 miejscach wyszukiwarki. Co myślicie o tej formie reklamy?
    Olek ostatnio opublikował…Reklama w Google, czyli jak ugryźć AdWordsMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge