poradnik

Pozycjonowanie strony internetowej część I.

Na pewno czytałeś już tysiące poradników na temat pozycjonowania stron internetowych, i nie będę tutaj pisać recept co się w 100% sprawdzają. Jednak można z powodzeniem wypozycjonować stronę internetową bez wielkich nakładów finansowych.

Warto skorzystać z paru rodzajów pozycjonowania na raz, beż żadnych metod typu katalogowanie najlepsze ponieważ jest takie to jest mylne rozumowanie ponieważ wtedy bardzo wzrasta szansa na filtr od Google. Najbardziej skuteczną metodą jest tworzenie zaplecza internetowego pisanie poradników typu „Jak to jest zrobione” wraz z innymi metodami mieszanymi, do tego należy dobrać katalogowanie, i program wymiany linków seopilot. Jeśli dodamy inne systemy jak statlink to sukces mamy murowany.

 

Można to zobrazować w kilku krokach:

Tworzymy około 30 blogów na darmowych platformach blogowych jak blogger, wordpress, piszemy w każdym 3-4 artykuły i wklejamy odnośnik do strony pozycjonowanej,
Następnie dodajmy swoją stronę do najbardziej popularnych katalogów z listy cezzego, omijamy wpisy gdzie musimy płacić za link 5 zł brutto i więcej,
Dodajmy 5-6 fraz do seopilota,

Nie zapomnijmy o prywatnych listach katalogów stron, jak katalogistron.eu

Na koniec Statlink, do tego możemy kupił/wynająć kilka tysięcy pkt aby eksponować swoją stronę na innych portalach, powiem że jest to bardzo skuteczne narzędzie, nie zapominajmy o linkach z parametrem nofollow ja uzyskałem bardzo dobry efekt gdy ustawiłem na poziomie 71-75% linków nofollow.

Jak powinien wyglądać rozkład fraz kluczowych?
linkowanie

Dodam że frazy kluczowe powinny stanowić około 10% linków całej puli,

np. fraza kluczowa 2%

fraza kluczowa2 2%

fraza kluczowa3 2%

fraza kluczowa4 2%

fraza kluczowa5 2% itd.

Natomiast większość  powinny stanowić linki typu: czytaj więcej, czytaj tutaj, więcej, tutaj itd… tysiące możliwości.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge