content marketing poradnik

Publikowanie treści na innych portalach i blogach – Content Marketing.

Jednym poprzednich moich wpisów opisałem jaką siłę mam Content Marketing, i poco on jest. Jednak nie pisałem jeszcze gdzie można promować swoją stronę jakie narzędzia daje nam internet do promowania swojej strony.

Pierwszym portalem jakie daje nam takie możliwości to jest NextContent, drugi to WhitePress    a trzeci to Rankseller  wszystkie  zasady działania mają te same. Szukamy portalu i wysyłamy prośbę o publikacji na danej stronie.

Przykładowo posiadając firmę wulkanizacyjną, możemy promować swoją stronę na blogach motoryzacyjnych, publikując odpowiednią treść. Zasada działania jest prosta i moim zdaniem bardzo skuteczna, ponieważ nie tylko mamy pusty link prowadzący do naszej strony jak to jest w przypadku katalogów stron, lecz mamy link na blogu którym odwiedzają użytkownicy. Natomiast link na takich portalach czy blogach przyczynia się do zwiększenia ilości odwiedzin naszego biznenu i zwiększenia pozycji w wyszukiwarkach.

2 comments

  1. Aleksandra Niedzielska

    Z trzech wymienionych najlepiej sprawdza mi się whitepress – i pod kątem wydawcy publikującego artykuły sponsorowane i klienta, który je zamawia na innych stronach. Nextcontent niestety ostatnimi czasy powiewa wsią i nieciekawie traktuje partnerów, chociaż to oczywiście tylko moja, aczkolwiek podparta doświadczeniem opinia.
    Za to whitepress – pierwsza klasa, szacuneczek.

  2. Studio Pigeon

    Moim zdaniem tego typu marketing to świetny sposób na pozyskanie klientów, którzy szukają naszego produktu – trzeba tylko znaleźć tematycznie podobne blogi i pisać sensowne komentarze, które są pomocne dla czytelników. Dodatkowo prowadząc blog tematyczny na własnej stronie zwiększamy szansę na to, że ktoś szukając pomocy trafi do nas. Od jakiegoś czasu funkcjonuje też wtyczka commentluv na blogach, która wyświetla ostatnie posty – odpowiednio skonfigurowana również może zwiększyć naszą popularność. Korzystajmy więc z możliwości, jakie dają nam wtyczki i blog. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge