Tworzymy plik z mapą strony – sitemap.xml

Tu należy sobie zadać pytanie czy mapa strony jest ważna, odpowiedz nasuwa się jedna TAK. Mapa strony pomaga w dotarciu do zakamarków naszego bloga co roboty wyszukiwarek mogą dotrzeć po kilku tygodniach lub miesiącach w celu indeksacji do wyszukiwarki.

Tworząc mapę strony ten proces skracamy do około 3-7 dni w zależności od ilości podstron bloga. Warto aktualizować mapę strony co kilka tygodni – oczywiście wtedy kiedy przybywa podstron na naszej stronie internetowej bo i innym przypadku nie ma sensu.

Do utworzenia mapy strony możemy skorzystać z portalu www.xml-sitemaps.com gdzie z łatwością utworzymy mapę.  Darmowa wersja tworzy mapę o „wielkości” 500 podstron, większa ilość jest zablokowana, należy wykupić wersje komercyjną. Jednak dla początkowego blogowca z pewnością to wystarczy.

Aby dodać mapę do GWT („Narzędzia dla Webmasterów Google”) należy zalogować się  przejsc do strony  i wybrać „Crawl” „Sitemap” wpisać sitemap.xml  „Add/Test Sitemap” i gotowe. Po kilku dniach do tygodnia nasze podstrony pojawią się w wyszukiwarce.

Post Author: Kuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge