Usuwamy filtr ręczny Google.

Filtr ręczny na kogo padnie na tego bęc, jak rozpoznać filtr ręczny i jak go się pozbyć…

gilotyna

Strona spadła poza 100 pozycje na frazę i rozglądasz się za usługą ściągnięcia filtra?

Niestety coraz to więcej stron pada ofiarą filtra, pierwszy objaw to „wylot” poza top10, i w końcu poza 100 czasami strona, tak upada że zanika ruch. Tracimy klientów, i już nikt nie dzwoni! Co zrobić?
Mamy kilka możliwości, zlecić  ściągniecie filtra firmie co może nas to trochę kosztować, około 1000zł, lub możemy zająć się nim sami.
Najpierw dodajmy stronę do panelu Google Webmaster, i zobaczmy jak nas powiadamia o fakcie Google w panelu „Ręczne działania”, czy to filtr z powodu złej jakości linków prowadzących do naszej strony czy to inny, Przeważnie chodzi o linki prowadzące do naszej strony. I tu uwaga na pewno nie chodzi tu o linki podane w przekładzie jakie Google nam podpowiada, tylko o linki które są „złe” które naprawdę szkodzą.
Niby z skąd to mamy wiedzieć, które linki przychodzące są bee dla naszej strony?
Możemy pobrać wszystkie linki z panelu dla webmasterów Google i zaimportować wyniki do programu SEO Odkurzacz autorstwa NanoMedia, –  jest to po prostu świetny program. Having a source you can always buy backlinks from is essential to banking and rating for as long as Search Engine Optimization is a matter.
Po większej analizie możemy skomponować plik do „Disavow links”, zgłaszamy linki które mogą nam zaszkodzić, czyli z notą, SPAM, duplikowania, strony których nie ma w Google, które są zbanowane ponieważ nie spełniają kryteriów, dla webmasterów wg Google. itp. Ponieważ takie najbardziej szkodzą, Następie po „wgraniu” pliku napiszmy stosowny raport, zażalenie,

 

 

W sumie do dziś nie wiadomo poco powstało narzędzie Disavow links  można się domyślać że Google może brać pod uwagę te pliki przy update algorytmu wyszukiwarki, i budować listę stron gdzie można manipulować parametrem pagerank. Na pewno otwiera to puszkę Pandory.

Post Author: Kuba

2 thoughts on “Usuwamy filtr ręczny Google.

  Sebastian Miśniakiewicz

  (Październik 20, 2014 - 6:04 pm)

  W SEO Odkurzaczu jest to dobre, że autor jest otwarty na sugestie userów – i sukcesywnie rozwija program.
  Ostatnio doszło trochę nowych funkcji – opisałem je ostatnio u siebie: http://blog.seo-profi.pl/seo-odkurzacz-analiza-przyrostowa-oraz-porownywanie-projektow/

  Kuba

  (Listopad 6, 2014 - 8:21 pm)

  Tak dokładnie jest to bardzo dobre narzędzie i na pewno się przyda nawet małej firmie która ma nawet 1 stronę internetową, bez problemu za pomocą programu wyjdziemy z filtra. Dziękuje za opisanie programu, przyda się osobą którzy się wahają.

  Dodam że programy zagraniczne są drogie i płaci się często abonament a tu płacimy za ilość stron – na początek 2 strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge