poradnik Social Media

W jaki sposób zwiększyć ruch na stronie internetowej?

Wytrawni pozycjonerzy mogą powiedzieć że tylko pozycjonowanie daje określone rezultaty, aby zyskać ruch na stronie internetowej. Ale jest jeszcze kilka innych metod.

ruch-drogowy

1.   Social Media.
Nie będę się za dużo rozpisywał na temat FaceBooka bo  to przecież nic nowego że z Facebooka możemy uzyskać ruch. Jednak jak uzyskać szeroko grono zainteresowanych odbiorców. Możemy pisać że jak będziemy pisać dobrze to ludzie sami polubią naszą stronę to stwierdzenie jest mylne, ponieważ tak może nie być.
I dlatego aby pomóc zebrać zainteresowanych naszym fanpejdzem możemy skorzystać z kilku programów wymiany lubie to:
AddMeFast
Likeplus
Fancop
Te 3 programy pozwolą nam pozyskać około 10-30 tyś lubię to w 3-4 miesiące.
Rezultat  jest jeden: Jeśli ktoś na pasku strony zobaczy tyle lubię to na pewno będzie pewien że to strona profesjonalnej firmy.
Podobna sytuacja jest w innych social media, nie będę się rozpisywał prześledź to sam.
2.   Newsletter
Jest to swoisty list który możesz wysłać do wszystkich odbiorców strony, warto zapisywać się na innych blogach forach o podobnej tematyce do newslettera. Od strony użytkownika możemy na blogu zastosować pewien haczyk darmowego poradnika wiedzy tajemnej, i zachęty do zapisania się do newslettera, możemy przedstawić korzyść wynikająco do przystąpienia, np. produktu nie mamy aktualnie w ofercie zapisz się do newslettera a poinformujemy Państwa pierwszych, otrzymuj informacje o promocjach na email. Natomiast pamiętajmy że szanujemy sowich odbiorców i nie wysyłajmy im spamu, ponieważ duża ilość użytkowników wypiszę sie. Nie wysyłajmy reklam!!! Jest on  bardzo skuteczny odnotowuję wtedy znaczne zainteresowanie portalem, ponieważ trafia do osób zainteresowanych.
3.   Komentarze na blogach i forach.
Możemy komentować na innych  blogach  lub udzielać się na forach tematycznych lub forach nie tematycznych. Może to przynieść znakomite efekty ponieważ jeśli zostawimy komentarz, to możemy uzyskać ruch na naszej stronie internetowej, warto nawet „puszczać komentarze” negatywne ponieważ jeśli dobrze odpowiemy to może narodzić się dyskusja na podany temat. I wręcz przeciwnie może być blog pozytywnie spostrzegany przez odwiedzających.
Podobnie sprawa się ma do for internetowych, uzyskanie statusu specjalisty wśród odwiedzających forum jest to najwyższy możliwy stopień uzyskania klienta, czy odbiorcy, budujemy zaufanie i własną markę –  a to chyba najważniejsze.
Nie dodawajmy linka do naszej usługi nachalnie typu: „tu masz takie coś” przy 2 wpisach na forum. Musimy pomyśleć potem działać!

 

4.   Dodaj stronę do Agregatorów treści,
Jeśli masz zabawne informacje lub szokujące to z pewnością duży ruch wygeneruje wykop,  takie agregatory czasami zdziałają cuda, możesz zyskać nawet stałych czytelników. Jednak pamiętajmy aby nie wrzucać wszystkiego co możemy tylko te informacje co mogą z szokować lub rozśmieszyć. Po wrzuceniu parunastu naszych linków możemy spodziewać się informacją o likwidacji konta, i poinformowaniu iż reklama w serwisie realizowana jest odpłatnie.
5.   Dobre teksty pisane na wymiar SEO.
I tu do głowy może przyjść pomysł aby pisać np.: „zimową porą zakładaj czapkę i szalik, natomiast wiosenną porą już nie musisz zakładać czapki i szalika, tylko czapkę z daszkiem, lub czapkę koloru białego, może czapkę koloru niebieskiego. Ponieważ czapka czapce nie równa bo kolor czapki ma znaczenie, i latem czapki nie należy zakładać na głowę, natomiast tanie czapki kupisz u nas, i czapkę na lato, itd..” Ponieważ muszą się powtarzać frazy. Niestety nie tędy droga musimy pamiętać że takie teksty są karygodne, i nie zasługują na to aby istniały w wyszukiwarce. Dobre teksty seo to takie gdzie wyrażenie kluczowe powtarza się ale nie w takiej skali i wyczerpuje temat.

3 comments

  1. Agnieszka

    No nie wiem, ja mam wątpliwości, co do pierwszego punktu. Nie lepiej „na piechotę” pozyskać lajki? Wiem, że zajmie to mnóstwo czasu i pewnie nigdy, albo chociaż nie tak szybko, ujrzymy obok kciuka cyfry w tysiącach, ale kurczę, co nam da oszustwo? Nie jestem taka pewna, czy ludzie patrzą tylko na ilość lajków czy raczej na treści jakie publikuje fanpage.
    Dobra, a tak poza tym pragnę zwrócić uwagę na: brak znaków interpunkcyjnych, literówki i błędy ortograficzne. Bardzo nie lubię tekstów, które może i miały mieć jakieś przesłanie, ale zostały napisane na szybko, bez sprawdzenia ich okiem specjalisty. Poprawne pisanie zanika w dobie Internetu, więc może fajnie byłoby się wyróżnić wśród setek innych stron z literówkami i umieścić „dopieszczony” tekst?
    Wierzę, że nie robi to różnicy takim użytkownikom, jak tym nade mną (pode mną, czy gdziekolwiek pojawi się reszta komentarzy), skoro już na pierwszy rzut oka widać, że nawet nie przeczytali artykułu, ale proszę, (błagam!) dbajcie jeszcze o tą nieliczną grupę, która nie boi się i czyta!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge