poradnik Programy Afilicyjne

Zarabiamy na Adsense.

Jeśli prowadzimy bloga gdzie zamieszczana jest treść to właśnie możemy zdecydować się na reklamy Adsense bo właśnie strony z dobrą treścią mogą uzyskać znakomite wyniki reklamowe, nawet przy niewielkim ruchu na witrynie internetowej.

Pula może być czasami wysoka ponieważ z jednego portalu można wyciągnąć najniższą krajową brutto, jak to piszą w e biznesie bez wychodzenia z domu. Na pewno nie popadnij w złudzenie że zarobisz dziesiątki tysięcy złotych na początek, może do długiej współpracy to tak. Polega on na umieszczeniu 1 lub 2/3 jednostek reklamowych programu Adsense, można wybrać z jednostek poziomych lub pionowych, w opcji reklamy graficzne tekstowe, lub obydwie na przemian.

Jednak program może mieć swoje niewielkie minusy ponieważ ingerencja w kod, czy też nagminne upodobnienie reklamy do strony może skończyć się zamknięciem konta, co czasami może być zaskoczeniem dla właściciela portalu, a tych powodów może być tysiące także zbyt mały odstęp pomiędzy menu strony a reklamą. Nawet ingerencja w ruch na stronie powoduje zamknięcie konta, dlatego większość blogerrów i bloggerów nie może uczestniczyć w programie Adsense ponieważ mogą w sposób sztuczny nabijać wyświetlenia poprzez autosurfy, ale tu już inna historia 😛 z innej beczki.

Jeśli już założyliśmy konto Adsense i nasza strona przystąpiła do programu to już możemy przystąpić do rozłożenia jednostek. Wnioskuje że najbardziej trafnym rozmieszczeniem jest: 300×600 z prawej lub lewej strony pasek tak zwany side. 2 Jednostki 336×270 lub 300×250 w treści artykułów, lub 728×90 u góry koło loga lub przez artykułem i jedna jednostka w treści artykułu 336×270 lub 300×250. Możesz włączyć lub wyłączyć strzałki i tu w zależności mogą one poprawić lub pogorszyć efekt zarobku. Oczywiście aby zarobić musisz umieścić tak jednostki aby nie były „od razu widoczne”.

Jeśli reklamy chcemy zamaskować użyj reklam bez strzałek, a jeśli chcesz odkryć do strzałki będą odpowiednie. Jest na prawdę tysiące kombinacji. Ja podsunąłem Ci zaledwie dwie. Od razu powiem że nie warto podkreślać reklam kolorową ramką np. czerwoną, pomarańczową, różową, dodawać tło czerwone, ponieważ źle to będzie wyglądać, a na pewno wygląda to ohydnie.

 

Błędem jest stwierdzenie że tylko dobre rozmieszczenie reklam gwarantuje wysokie zarobki, rozmieszczenie pomaga tylko w tym że odbiorca ją zauważy a czy kliknie to zależy od niego. Jedynie możemy dążyć do zwiększenia ilości odwiedzin strony. Kolejną złotą radą jest to aby nie robić ze strony śmietniska gdzie mamy piętnaście reklam pięć różnych partnerów i co kliknięcie w link wysuwa się pop-up, banner reklamowy, jeśli odwiedzi ktoś naszą stronę to bardzo szybko ją opuszcza, zwłaszcza zauważalne jest to kiedy szukają opieszale „krzyżyka”.

 

Więc zamiast myśleć co poprawić w rozmieszczeniu reklam pomyśl przez ten czas o treści i o nowych odbiorcach, bo zarwane noce przy studiowaniu rozmieszczeniu reklam nie zagwarantują Ci wysokich zarobków w tym programie.

 

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge