pytania i odpowiedzi

Czy bloger dużo zarabia?

Możemy zadać sobie to konkretne pytanie. Czy bloger dużo zarabia? Bloger zarabia tyle ile ma czytelników i czy czytelnicy klikną w reklamę. Mając co dziennie 30 czytelników czyli około 900 unikatowych użytkowników na miesiąc nie zarobimy nic!

Ponieważ na tych 30 użytkowników ma po instalowane adblocki a jak ktoś już kliknie w reklamę to szybko z niej wychodzi ,a  wtedy mówimy o nie pożądanym kliknięciu. Czyli wnioskując 99,8% blogerów nie zarabia nic lub zarabia w granicach 300-800zł / miesiąc, często zarywając noce, poświęcając swój czas nie wiedzą że zarobią maksymalnie 800zł.

Ponieważ aby zarobić krocie musimy zainwestować w pozycjonowanie, bez tego nasza strona będzie kolejnym blogiem z 15 czy 30 uu dziennie, co ledwo zarobimy jedynie na domenę lub nie dozbieramy do progu minimalnego 300zł, aby w porę wypłacić pieniądze.

Blogowanie to nie jest łatwa praca ponieważ wymaga od nas kreatywności i pisania wyczerpująco na dany temat, bo jeśli tego nie będziemy robić to nie zyskamy czytelników.

Więc zastanówmy się dobrze czy chcemy założyć bloga? Czy nie przespane noce są nam potrzebne? Czy pisanie często w eter nam coś pomoże? Po prostu bez rozgłosu nie zarobisz 11 tys złotych, tak jak to robią szafiarki. Same pisanie że się dużo zarabia może przynieść sukces.

 

10 comments

 1. magda

  Dlatego fajnie jest prowadzić bloga z pasji, a niekoniecznie z chęci zarabiania pieniędzy. Wtedy te zerwane noce nie przeszkadzają tak bardzo. A gdy blog się rozwinie to można próbować monetyzowac – jeśli uda się coś zarobić to super 🙂 pozdrawiam

 2. Adrian Bysiak

  Zarobki na blogu nie zależą przede wszystkim od ilości odwiedzin czy czytelników. Ci migrują – w zależności jak bloger pisze. Dodając 30 artykułów miesięcznie, ma się więcej czytelników niż dodając 5 artów. Jednak zarobki są na podobnym poziomie.
  Adrian Bysiak ostatnio opublikował…Jak przygotować CV ?My Profile

  1. Kuba Post author

   Zgadza się pozycjonowanie to nie tylko kupowanie linków ale i wpisy partnerskie, czy też można zaliczyć komentarze, ten blog na przykład nie jest pozycjonowany, a ma dosyć sporo wejść jak na taką satelitę.

   Wiem że Ty z tych blogów stawiasz na Facebooka bo wiem o którym piszesz, ale nie pisze tutaj bo wszyscy będą wiedzieć o którego chodzi.

   Nawet gratuluje takiego Fanpejdza !!!

   1. Marek

    W dzisiejszych czasach coraz trudniej pozycjonować stronę, która nie posiada unikalnej treści. Epoka masowych linków i ich wpływ na skuteczne pozycjonowanie powoli odchodzi do lamusa (lecz nadal jeszcze daje efekty, jeżeli są to linki z mocnych źródeł). Dlatego warto mieć kilka mocnych linków prowadzących do strony, niż tysiąc spamerskich które dodatkowo obarczone są filtrem googlowskim.

    Ze swoich obserwacji mogę powiedzieć, że biznes oparty tylko na reklamach AdSense jest nie najlepszym rozwiązaniem. Dobrze jest połączyć zarabianie z reklam, PP wraz ze sprzedażą autorskich poradników. No i praca, systematyczna praca..
    Marek ostatnio opublikował…Tworzenie szablonu WordPress w Responsive Web DesignMy Profile

  2. Józef

   Przepraszam, jak to „najpopularniejszy” ? Ile ich Pani ma? Daje Pani radę prowadzić kilka? Jak? Czy aby na pewno są one na temat? Tylko z reklam te zyski? Przepraszam, ale nie wiem jak można prowadzić KILKA blogów o różnej tematyce i mieć czas na dobry content. Nie mówię że to nie możliwe… Ale ciekaw jestem jak to u Pani wygląda.
   Józef ostatnio opublikował…Weselny samochód – dlaczego musi być wyjątkowy?My Profile

 3. Waldek

  To fakt zarobki z reklam raczej nie powalają na kolana jeśli piszę się bloga tematycznego. Jednak warto dodać do tej kwoty profity, które idą w parze z prowadzeniem bloga. Mówię tutaj np. o wszelkiego rodzaju współpracach i artykułach sponsorowanych. Mam parę blogów o tematyce diety, treningów, odchudzania i np. dostaję od danego sklepu bon na suplementy diety za 300 zł. Pieniędzy nie widzę na oczy ale suplementy stosuję więc i tak bym je kupił. 300 zł zostaje w kieszeni. Z tym, że najlepiej to działa w przypadku o którym pisała Magda. Jeśli prowadzimy bloga z pasji to z przyjemnością wykorzystamy rzeczy z współpracy, a nie będzie to kolejny bubel do zareklamowania na blogu, który potem trafi na allegro albo pójdzie w kąt 🙂
  Waldek ostatnio opublikował…Czy warto mieć dodatkowy rachunek bankowy ?My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge