internet pytania i odpowiedzi

Pozycjonowanie w 2015?

Jak grzyby po deszczu powstają nowe programy do marketingu internetowego. Nie wątpliwie marketing internetowy rozwija się  szybko i nieustanie zmienia kierunek.

Ponieważ to wszystko zaczęło się w 2011 roku, i nieco wcześniej. Wiadomo było wtedy że zdobywanie linków ma zbawienny skutek na naszą stronę internetową. Każdy link praktycznie podbijał naszą stronę w górę. Bez żadnych wielkich komplikacji mogliśmy dostać się w top 10 bez wielkich nakładów finansowych.

Z biegiem czasu największa wyszukiwarka, „edukowała nas” jakie linki są dozwolone, aż pewnego dnia okazało się że te techniki które były bardzo skuteczne w roku 2011 są szkodliwe. Nie uzyskamy wysokich pozycji, kolejnych latach… Przełomowy był rok 2012 gdzie zostały „wypuszczone zwierzaki”. W tym czasie uważa się że było olbrzymie przetasowanie wyników wyszukiwania, co można było zauważyć.

W 2012 i 2014 olbrzymią rolę odegrały social media, praktycznie spora ilość ruchu pochodzi do dnia dzisiejszego z Facebooka, Twittera, Instagrama, może to być nawet 30%-40% całego ruchu prowadzącego do strony.

Więc jaki będzie rok 2015?

Myślę że rok 2015 będzie kolejną mordęgą, ponieważ  źródłem pozyskiwania linków będzie własne zaplecze, i kupowanie linków w artykułach sponsorowanych na innych portalach. Co bardzo przyczyni się do wzrostu cen usług. Wzrośnie udział Facebook, Instagrama, i Twittera i innych Social Media. Już nie będzie tak łatwo, ponieważ dodanie linku do podejrzanych miejsc będzie skutkować filtrem.  Do roku 2015 będziemy iść z hasłem „dobre pozycjonowanie musi kosztować”.

Natomiast na forach można przeczytać o tym że tkz. white SEO dostaje po łapach od największej wyszukiwarki. Pozycjonerzy już czasami się nie łapią co jest etyczne wg. zasad a co nie?

 

 

3 comments

  1. Kuba Post author

    No 100 zł niestety już nic nie zrobimy, a już nie powiem o frazach trudniejszych. Ponieważ jeden wpis sponsorowany to minimum 25zł netto. Niestety strona nie poszybuje do góry jak dodamy 3-4 wpisy na daną frazę. W roku 2012 za 100zł już szło zrobić kilka SEO sztuczek.

  2. Edyta

    Dokładanie skuteczne pozycjonowanie musi kosztować. Teraz stawia się na content marketing, treść musi być wartościowa. Nie da się uzyskać wysokich pozycji przy 100 zł miesięcznie. Przy white SEO potrzeba czasu no i odpowiednich środków. Przy black SEO można uzyskać wysokie pozycji w szybkim czasie i tanio, ale jest to krótkotrwałe i grozi ukaraniem przez Google w postaci filtra na stronie.
    Edyta ostatnio opublikował…Czy zlecać pozycjonowanie agencji SEO?My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge