pytania i odpowiedzi

Ruch na stronie za pomocą tworzenia unikatowej treści?

W internecie można wyczytać takie brednie że „Pisząc regularnie możemy zyskać ruch na stronie nawet bez pozycjonowania” . Czy to brednie czy prawda? Patrząc czasami na arcy-długie artykuły które są na pospolitych blogach, można dojść do wniosku że są to brednie. Ponieważ bez mocnej  strony internetowej, do której prowadzi setki linków nie przebijemy się w gąszczu pozycji. Co może zaboleć osoby co piszą poradniki zacznij pisać bloga i zarabiaj tysiące. W tych poradnikach zazwyczaj należy pisać byle co i byle jak i tak na końcu jesteśmy z kazani na sukces.

Aby tak było jak w tym poradniku to musimy się mocno napocić aby osiągnąć cel. Na pewno pozycja nie  wzrośnie bo posiadamy samą treść na stronie. Za tym stoją zabiegi jakie należy zrobić z stroną internetową. Można to wyczytać z tego wykresu.

analiza-fashionelka

Gdzie z jednych popularnych blogów f. który wchodził na „rynek”  w pewnym momencie posiadał  25 tyś linków, a z biegiem czasu ustało linkowanie, jak myślicie czy to sztuczne czy prawdziwe sposoby zdobywania linków?  Czy  w grudniu 2013 roku skok prawie 18 tyś linków jest to skok normalny. Wydaje mi się że nie. Ze  względu na to że jest to blog modowy to była jakaś umowa z firmą pozycjonerską  na pozycjonowanie. Strona nie dostaje kar za pozycjonowanie ponieważ nie ma reklam Adsense, ale za to za parę tysięcy złotych możemy kupić  artykuł z linkiem zwrotnym.

Tak to robią wielcy blogerzy aby można było ich znaleźć na hasło „jak zorganizować kilkudniowy wypad do rzymu” czy też „album ze zdjęciami z wesela dla bliskich” i innych popularnych fraz.

Dodam że jeśli mamy mocną domenę z dużą ilością linków to wyszukiwarka będzie nas wyświetlać w top3 chętniej nawet jeśli treść lepiej od powiada na zapytanie.

 

11 comments

 1. Kuba Post author

  No prawda jednak pisanie artykułów dobrych nie da nam korzyści bo kto do nas będzie linkować? Jeśli sami o to nie zadbamy to już z pewnością już nikt.

  1. Denis Wróbel

   Weź pod uwagę to, że dzisiaj linkowanie np. z katalogów nie ma sensu, a co gorsza będziemy mieli przez to problemy. Tak naprawdę dobry content z użyciem słów kluczowych pisanych na długi ogon starczy. I nie są to brednie, że wystarcza dobrze pisać. To pierwsza rzecz, o której powinien wiedzieć każdy bloger, właściciel strony internetowej. Google docenia unikalną, dobrą treść i to nawet bez linków, bo te pojawią się jak ludzie zaczną sami do nas linkować.
   Denis Wróbel ostatnio opublikował…10 technik Blackhat SEOMy Profile

 2. Kuba Post author

  To prawda że nie wy pozycjonujemy strony beż treści ale bez linkowania także. Zobacz na wykres jak w grudniu skoczył nagle wykres. Co było tego skutkiem? Nagle wszyscy dali linka na swoim blogu?

 3. Trawnik Marzeń

  Linki dalej są niezmiernie ważne ale chyba faktycznie skończyło się nabijanie linków automatami na ilość. Może to jeszcze czasami zadziała ale na dłuższą metę chyba jest to nieopłacalne. Faktem też jest że gogle zaczyna lubić bardziej strony które już w miarę stabilnie i długo istnieją na arenie i są w aktualizowane i dopiero wtedy nowe wpisy się szybko i wysoko pozycjonują. A co do strony bez linków to sam jestem ciekawy czy sam content dał by sobie radę.
  Trawnik Marzeń ostatnio opublikował…Podkaszarka akumulatorowa może być użyta w każdym terenieMy Profile

 4. Aleksandra Niedzielska

  Wg mnie należy pisać i o tym, o „czym się chce” i w sposób, które uwzględnia frazy kluczowe i konkretne wytyczne sprawiające, ze strona jest lepiej indeksowana na hasła i zapytania, których oczekujemy.
  Czyli jak zwykle – prawda tkwi po środku:)
  Aleksandra Niedzielska ostatnio opublikował…Wtyczka Broken Link CheckerMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge