Dlaczego instagram jest poza zasięgiem Polaków?

W mediach ostatnio słyszałem ciekawą dyskusje, tezą końcową było to że Polacy jeszcze nie chętnie korzystają z instagrama.

Powodów może być kilka. Jeden to że Instagram jest trudno dostępny dla pospolitego Polaka, ponieważ musi mieć nowoczesny telefon aby móc z Instagrama korzystać. Bo tylko z telefonu możemy się zarejestrować. Natomiast Polacy przywykli do takiego stacjonarnego trybu pracy, gdzie bardzo chętnie z social Media odwiedzany jest Facebook i NK, gdzie informacje podawane są na tacy i bez żadnych komplikacji zobaczymy, co robili nasi znajomi, gdzie byli itd. itp.

Aby korzystać z  Instagrama musimy na telefon ściągnąć aplikacje i zarejestrować się. Wchodząc z domowego komputera na stronę instagram.com sprawa się  bardziej komplikuje ponieważ  musimy pobrać na smartfona aplikacje na Androida lub na IOS, co  w obydwóch aplikacjach wymaga kolejnego konta i sprawa się maksymalnie komplikuje do potęgi drugiej. Nie jest to tak proste jak w przypadku rejestracji na FB, czy NK.

I naprawdę chciałbym aby komunikat:

„Potrzebujesz konta?Pobierz aplikację, aby się zarejestrować.”

poszedł w niepamięć. I żeby wprowadzili możliwość rejestracji na komputerze.

Po instalacji aplikacji na telefonie możemy mieć wrażenie że jest ona toporna a przeciskanie 5 przycisków na smartfonie może być nie łatwe. Ponieważ się mylą a ułożenie przycisku do robienia zdjęć może na początku doprowadzić do szaleństwa.

Jeśli już się zapoznamy  instagramem w naszym telefonie to możemy dojść do wniosku komu wrzucamy te zdjęcia? Nikt ich nie lubi, nikt ich nie ogląda. Co często konto jest o wiele rzadziej odwiedzane niż na FB.

Instagram pozwala na integracje z miłośnikami jakiejś dziedziny z całego świata. Tworzą się grupy. I można przeżyć kontakty.

Więc instagram jest dla ludzi cierpliwych, rejestracja nie jest łatwa, a korzystanie i zgadywanie który przycisk w aplikacji był od czego doprowadzić może do szaleństwa. Jednak moja opinia jest taka że instagram to jedno z najlepszych narzędzi do reklamy w internecie, podobne wnioski można mieć jak poczytamy artykuł pod  adresem tutaj. Natomiast nie warto się zniechęcach tylko dlatego że wymaga ona nowoczesnego smartfona.

W sieci można znaleźć liczne porady jak powinno się aplikacje wykorzystać jak chodzi o marketing internetowy między innymi ten interesujący wpis  „Instagram Marketing i 25 porad jak zdobywać więcej followersów i like’ów?”.

Post Author: Kuba

3 thoughts on “Dlaczego instagram jest poza zasięgiem Polaków?

  beata redzimska

  (Sierpień 31, 2015 - 7:36 am)

  Instagram jak każde medium społecznościowe wymaga czasu. Pozdrawiam serdecznie beata
  beata redzimska ostatnio opublikował…Blogerka (3). Historia wakacyjnej miłości.My Profile

  Kuba

  (Sierpień 31, 2015 - 10:54 pm)

  Ja osobiście znam osoby co korzystają z instagrama i jak chodzi o fotografie to ma 30 razy większy zasięg jak Facebook, ponieważ wpisując miejsce fotografii możemy dojść do osób które dane miejsce lubią.

  Kamil

  (Wrzesień 11, 2015 - 8:42 am)

  A dla mnie rejestracja na komputerze jest spoko. To dzięki temu Instagram jest wyjątkowy – w końcu to aplikacja stworzona głównie na smartfony, aby dzielić się niekoniecznie dobrymi ujęciami, ale takimi które dzieją się tu i teraz, które zobaczyliśmy w locie. Z komputerem nie chodzimy wszędzie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge