Sprzedaż poprzez sklep na allegro

e biznes, e sklep, pomysł na biznes, sklep internetowy, sprzedaż na allegro, własny biznes Zostaw komentarz

Jak ktoś chce zacząć sprzedaż w internecie to jedną z najłatwiejszych platform do sprzedaży to oczywiście allegro. Można spokojnie zacząć sprzedawać różne rzeczy na allegro oczywiście pod warunkiem, że będą na taki produkt klienci.

A jak się zorientować czy to co chcesz sprzedawać się sprzeda ? Jedną z najłatwiejszych metod jest otwarcie allegro.pl i pochodzić sobie po takich samych aukcjach. Wtedy wiadomo co się sprzedaje a co nie. Sprzedaż na allegro w cale też nie musi być po niskich cenach. Nawet lepiej jest jak jest wysoka bo prowizja w allegro jest wysoka, a jak zakłada się sklep w allegro to prowizja od sprzedaży jest jeszcze wyższa.

Są także metody żeby droższe produkty się sprzedawały na allegro. Wtedy jest mniej pracy a więcej pieniędzy ale wszystko trzeba sobie policzyć dla konkretnego biznesu. Wszystko trzeba sobie przekalkulować. Trzeba usiąść i zobaczyć czy to w ogóle sie będzie opłacało.

Sklepy na allegro to o tyle fajna sprawa, że aukcje są tam wystawiane na 30 dni a nie na 14. Drugi plus to to, że aukcje same się wystawiają ponownie. Czyli nie trzeba być przed komputerem, żeby wznowić aukcję, a jak ktoś ma kilkaset aukcji to jest to przydatne.

Jak aukcja jest na 30 dni to automatycznie także jest większa sprzedaż bo 2 razy dłużej ta sama aukcje się wyświetla. Najlepiej jakby na początku zaczęli kupować to wtedy masz 2 x dłuższy czas z wyświetleniami że ktoś już kupił. A wiadomo, że im więcej jest kupujących na aukcji tym większe zainteresowanie sobą robi.
Poprzez taki sklep można wystawić dużą ilość aukcji i do takich allegrowiczów właśnie takie sklepy sa kierowane. Nawet jeżeli coś może się nie sprzedać to można to wystawić bo wystawienie w sklepie to 25 gr.

Następnym plusem jest to że do takiego sklepu można sobie dodać własne logo na każdej aukcji. Przedmioty wystawiane w sklepie są widoczne w wyszukiwaniach jak ktoś szuka czegoś poprzez wyszukiwarkę.

Minusem takich sklepów jest na pewno duża prowizja oraz to, że jak ktoś szuka aukcji nie poprzez wyszukiwarkę tylko poprzez menu to naszej aukcji już nie znajdzie. Jest także abonament miesięczny za prowadzenie takiego sklepu i wynosi on 9,99 zł.

Komentarze (4) do “Sprzedaż poprzez sklep na allegro”

 1. » Grupa docelowa - zanim zaczniesz sprzedaż - Praktyczny Ebiznes - Jak zarobic przez internet Says:

  [...] zasada żeby zacząć sprzedaż i mieć coraz więcej kupujących u siebie na blogu, sklepie internetowym, allegro czy gdziekolwiek [...]

 2. afrodo Says:

  Witam

  Kupiłam towar u sprzedawcy który na allegro ma sklep internetowy. Sprzedawca w opisie aukcji zapewniał o możliwości wystawienia Faktury Vat – co było dla mnie bardzo istotne. Sprzedawca Towar przysłał jednak na FV czekam już miesiąc! Obawiam się ze na oczy jej nigdy nie zobaczę. Co mogę w takiej sytuacji zrobic aby wyegzekwować Fv lub ukarac nieuczciwego sprzedawce z serwisu allegro?

 3. Marcin Dondelewki Says:

  najpierw skontaktuj się ze sprzedawcą. Być może po prostu zapomniał. Jeżeli to nic nie da to możesz skontaktować się z allegro i napisać do nich o całej sprawie.

 4. afrodo Says:

  codziennie mu o tym przypominam, wiec wątpię aby miał aż taką amnezję. Dzięki za radę do allegro już napisałam i czekam na odpowiedz.

Zostaw komentarz

WP Theme & Icons autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się

© 2008-2010 Wszystkie prawa zastrzezone.
Kopiowanie, powielanie i odtwarzanie w srodkach masowego przekazu bez pisemnej zgody zakazane.