Uncategorized

Update algorytmu Pingwin 3.0, Jakie to ma znaczenie?

Jak można było się spodziewać tego że w końcu nastąpi update algorytmu.  I mogę napisać że moja najlepiej zarabiająca strona padła ofiarą Pingwina 2.0. Ale jednak mogę powiedzieć że tak jak 2.0 był bardzo dotkliwy to 3.0 jak na razie przechodzą strony łagodnie.  Update 2.0 był bardzo dotkliwy ponieważ uderzył w strony które były linkowane z wordpressów, wp-katów, i katalogów stron, piramidami itd. Największa wyszukiwarka na swoim blogu napisała, że dotknął on około 5% stron, co się można z pewnością zgodzić. Pozycjonerzy są zdania że nastąpiło totalne przetasowanie wyników,  na większość fraz.

Również odczułem to ja ponieważ strona która była w top 3 na trudną frazę i top 6-9 na również trudną frazę ,w pechowy piątek dostała spam raport, i po tyg wyleciała na 120 pozycje i nawet po ściągnięciu linków nie może odbudować swojej pozycji. Ale była to strona młoda i szybko „weszła” w topy. Strona linkowana wp-katami katalogami z allegro, i innymi dziwnymi sposobami.  Teraz nie pozycjonuje stron tak „szybko” staram się aby linki były wartościowe, bo warto.

Problem zaczyna się w wtedy jeśli mamy ograniczony budżet na reklamę w internecie, a takie sposoby już nie starczają tak jak to było 3 lata temu. Gdzie wypozycjonowanie trudnej frazy był to koszt nie przekraczający 200zł -1000zł na rok. Teraz niestety takie środki nie starczą. Myślę że jest to spowodowane tym że algorytm wyszukiwarki jest to coraz bardziej odporny na sztuczne manipulacje. Gdzie za 3-5 lat każdy będzie musiał wyłożyć jeszcze więcej aby pozyskać klientów. I Tak ta stawka rośnie z roku na rok,  a portale zacierają ręce bo będą mieć więcej pracy, ponieważ umieszczenie linku  w artykule jest znacznie droższe niż pozycjonowanie katalogami czy preclami. Więc kto tu wygrywa  tą walkę ze SPAM’em?

Największa wyszukiwarki czy wydawcy co obławiają się sprzedażą artykułów sponsorowanych?

Moim zdaniem odchodzi już w odstawkę takie pozycjonowanie gdzie średnią, czy trudną frazę załatwimy, kilkoma wpisami w katalogach stron czy gdy wykupimy kilka artykułów sponsorowanych. Wydaję mi się że wyjdzie to tylko na dobre po mimo że strony spadają można zarobić w inny sposób niż programy partnerskie i inne systemy. Ponieważ roceder sprzedaży artykułów plus link wzrośnie lawinowo, i już wzrasta! A z tym największa wyszukiwarka już sobie nie poradzi! Bo jeśli linki mają znaczenie to, nie odróżni linków płatnych od darmowych.

 

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge