Czym są firmy antywindykacyjne i czy warto z nich korzystać. Dowiedz się, jak funkcjonują firmy oddłużeniowe

0
2162

Zadłużenie i windykacja lub egzekucja komornicza są mało komfortowymi sytuacjami, w których przeważnie nie wiemy do końca jak się bronić oraz jak chronić swoje interesy. Zawiłości prawne oraz artykuły i postanowienia dla wielu osób nie są mocną stroną, a wybrnięcie z takiej sytuacji wydaje się wręcz niemożliwe. Z pomocą w takich problemach przychodzą coraz bardziej popularne firmy antywindykacyjne, u których znajdziemy porady i pomocną dłoń przy wychodzeniu z długów. Czym są firmy oddłużeniowe i jak działają? Wszystkie szczegóły prezentujemy poniżej.

Czym są firmy oddłużeniowe (antywindykacyjne)?

Firmy antywindykacyjne lub nazywane też oddłużeniowym to firmy, które zajmują się pomaganiem osobom, które znajdują się problemach finansowych. Ich głównym zadaniem jest pomoc w oddłużaniu danej osoby i sprawieniu, że poradzi sobie ona z długiem. Usługi takie obecnie na rynku nie są jeszcze najpopularniejszym rozwiązaniem, ale szybko zyskują na popularności i coraz więcej osób zadłużonych korzysta z takiej opcji pomocy. Pomoc firm oddłużeniowych jest odpłatna, ale w zamian za to zyskujemy wiele korzyści. Firmy antywindykacyjne zajmują się różnego rodzaju długami, w różnej fazie czy wysokości. Najczęściej w takich firmach spotkamy pracowników, którzy kiedyś sami byli windykatorami i wiedzą, jak działają firmy windykacyjne. Często spotkać możemy też osoby o wykształceniu prawniczym czy finansowym lub administracyjnym, które doskonale znają procedury, czy procesy administracyjne zadłużenia.

Jak w praktyce działa proces pomocy?

Jeśli wiemy już, czym są firmy oddłużeniowe, warto również przekonać się, jak takie firmy działają w praktyce. Pierwszym krokiem jest wybranie danej firmy antywindykacyjne. Z tym zadaniem najłatwiej poradzimy sobie w dużych miastach, gdzie z pewnością funkcjonuje wiele takich firm. Jeśli mamy do wyboru jedynie kilka, warto sugerować się renomą, opiniami i skutecznością oraz odległością od miejsca zamieszkania. Gdy wybierzemy już firmę oddłużeniową, wystarczy skontaktować się z nią i przedstawić swój problem. Następnie otrzymany odpowiedź czy dana firma antywindykacyjna zajmuje się danym typem zadłużenia. Niektóre z nich mogą nie zajmować się np. długami firmowymi a inne jedynie złą sytuacją finansową, która się pogarsza, ale nie generuje jeszcze długów. Jeśli po wstępnej rozmowie uzyskamy pewne informacje, możemy przedstawić naszą sytuację, dokumentacje, możliwości spłaty itp. W oparciu o taką rozmowę dorada z firmy antywindykacyjnej przedstawi nam konkretne rozwiązania i propozycje działania.

Sama firma windykacyjna pomoże nam również podjąć odpowiednią decyzję. Gdy będziemy mieli już określony plan działania, pracownicy firmy antywindykacyjnej będą działać w naszym imieniu, np. kontaktując się z wierzycielami czy komornikiem. Ostatnią kwestia pomocy firm oddłużeniowych jest rozliczenie się. Niektóre marki pobierają opłatę w postaci np. miesięcznego ryczałtu, czyli ustalonej sumy, a następnie pomagają wyjść nam z zadłużenia. Niektóre marki mogą pobierać również opłaty za każde działanie np. wysłanie pisma czy poradę co nie jest do końca najlepszym rozwiązaniem. Najmniejsza ilość firm antywindykacyjnych — co przeważnie jest rzadkością, pobiera opłaty jedynie za skutecznie działanie, czyli np. umorzenie części zadłużenia czy rozłożenie go na raty.

Jakiego rodzaju pomoc możemy otrzymać?

Bardzo ważną kwestią, o którą pyta wiele osób to rodzaj pomocy, jaki możemy otrzymać od firmy antywindykacyjne. Pierwszym rodzajem będzie doradztwo. Pracownicy takiej firmy z pewnością posiadają kompleksową wiedzę oraz pomogą nam wybrać kierunek działań najlepszy dla nas. Samodzielnie nie zawsze wiemy jak wyjść z zadłużenia, a pracownicy firm antywindykacyjnych po przeanalizowaniu danych będą wiedzieli jakie działania będą najskuteczniejsze. Firmy oddłużeniowe również negocjują w naszym imieniu z firmami windykacyjnymi, wierzycielami czy komornikami. Jest to bardzo przydatna opcja, gdy samodzielnie możemy nie być potraktowani tak poważnie oraz nie mamy wystarczającej wiedzy czy doświadczenia, aby skutecznie wynegocjować ugodę. Do form pomocy firm antywindykacyjnych należy również wysyłanie pism np. do komornika, monitorowanie sytuacji, czy pomoc załatwianiu wszystkich urzędowych spraw.

Jedną z największych korzyści, jakie możemy odnieść, zwracając się o pomoc do tego typu firm, jest pomoc przy działaniach windykacyjnych. Niektóre firmy windykacyjne stosują nieuczciwe praktyki, a firma antywindykacyjna pomoże złożyć nam np. skargę, doniesienie czy dopilnuje, aby działania windykacyjne nie były bezprawne. Firmy oddłużeniowe oferują również pomoc w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej, która jest ostatnimi czasy coraz popularniejsza i coraz więcej firm zajmuje się takim procesem.

Czy warto skorzystać z pomocy firm antywindykacyjnych?

Zdecydowanie tak. Pomoc firm anty windykacyjnych jest bardzo przydatna i korzysta. Jeśli mamy problemy z długami, warto zwrócić się do takich firm po pomoc. Jeśli wybierzemy odpowiednią markę o uznanej renomie i dobrych komentarzach, otrzymamy pomoc w naszych problemach. Samodzielnie nie posiadamy tak dużej wiedzy finansowej, jak specjaliści z takich firm oraz doświadczenia w wychodzeniu długów. Bardzo cenne w takich przypadkach jest też monitorowanie naszej sytuacji i doradztwo osób znających się na zadłużeniach oraz windykacji.

Kiedy warto skorzystać z pomocy firm oddłużeniowych?

Z pomocy firm antywindykacyjnych warto skorzystać w kilku przypadkach. Pierwszym takim przypadkiem będzie sytuacja, gdy jesteśmy na progu utraty płynności finansowej i popadnięcia w długi. Niektóre firmy antywindykacyjne oferują właśnie pomoc na tym etapie. Z pewnością warto skorzystać z pomocy, jeśli straciliśmy już kontrolę i posiadamy zadłużenie. Gdy nie potrafimy samodzielnie z niego wyjść, szybka reakcja może spowodować, że wybrniemy z tych problemów. Firmy antywindykacyjne będą również pomocne, jeśli windykacja naszego zadłużenia jest natarczywa lub wręcz nachalna co zdarza się bardzo często. Działania firmy antywindykacyjne mogą spowodować np. zmniejszenie intensywności działań windykacyjnych czy np. wynegocjowanie odpowiednio wyjścia z danej sytuacji i zaprzestania wizyt windykatorów.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułSkładniki wynagrodzenia za pracę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here