Wysyłka palety kurierem – jakie towary wysyłać na paletach?

0
882

Im większa przesyłka, tym większe ryzyko uszkodzenia w transporcie. Aby duża paczka dotarła do odbiorcy bez żadnych zniszczeń, trzeba ją odpowiednio zapakować i dobrze zabezpieczyć. Doskonale sprawdzają się do tego specjalne palety. Czym są i jakie przedmioty można na nich wysłać? 

Przesyłki paletowe – czyli jakie?

Przesyłki paletowe to przesyłki transportowane na paletach. Wykorzystuje się do tego specjalne europalety o wymiarach 120 x 80 cm. Europalety zbudowane są z solidnych drewnianych bloczków połączonych ze sobą deskami – na środku oraz na brzegach. 

Palety są zdecydowanie mocniejsze niż standardowe kartony czy inne opakowania. Utrzymają nawet bardzo ciężkie towary. Doskonale zabezpieczają przesyłkę podczas załadunku, transportu oraz rozładunku. Palety można z łatwością przenosić i układać.

Co można wysłać na palecie?

Przesyłki paletowe sprawdzają się, kiedy waga paczki przekracza wagę oznaczającą przesyłkę standardową lub niestandardową. Najwyższa waga palet waha się od 700 do 1000 kg. Dopuszczalna maksymalna wysokość przesyłki wraz z paletą to około 180-200 cm. Na paletach można umieścić zarówno duże, ciężkie sprzęty, jak i mniejsze paczki o wadze do 50 kg każda. Paczki powinny być ułożone na palecie na kształt prostopadłościanu. 

Na paletach wysyłamy:

  • sprzęt RTV i AGD (np. lodówki, pralki),
  • meble,
  • artykuły i maszyny budowlane,
  • części samochodowe,
  • maszyny produkcyjne,
  • paczki zawierające dużą ilość mniejszych przedmiotów – takich jak obuwie, ciuchy, karma dla zwierząt, dekoracje itp. 

Jak zabezpieczyć towar na palecie?

Kluczową rolę odgrywa to, jak zapakujemy wysyłane przedmioty. Odpowiednie zabezpieczenie towaru na palecie zminimalizuje ryzyko zniszczenia go podczas transportu. 

Na początek należy dokładnie sprawdzić stan techniczny palety, którą chcemy wykorzystać. Drewno musi być w doskonałym stanie. Nie powinno gnić. Konstrukcja palety musi być stabilna. Nie może być połamana czy uszkodzona nawet w najmniejszym stopniu. Kartony z wysyłanymi przedmiotami nie mogą wystawać poza paletę. Powinny być ustawiane na wzór „muru” – mają ścisło do siebie przylegać. Gotową paletę należy starannie owinąć folią stretch (najlepiej parę razy), a następnie spiąć specjalnymi pasami lub taśmami. Towar powinien stać stabilnie na palecie. Nie może przechylać się w żadną stronę lub rozpadać.

Jak nadać przesyłkę paletową?

Doskonałym rozwiązaniem jest kurier z dojazdem do domu, który osobiście odbierze nadawaną przesyłkę. Cena za nadanie przesyłki paletowej zależy od jej wagi oraz od wybranej firmy kurierskiej. Szczegółowe oferty poszczególnych przewoźników można porównać na stronie kurierovo.pl. Platforma umożliwia sprawną wysyłkę najróżniejszych paczek bez zbędnych formalności i wychodzenia z domu. Wystarczy określić rodzaj przesyłki, podać dane nadawcy i odbiorcy oraz wybrać przewoźnika. Wygenerowaną etykietę należy przykleić na paczkę. Przesyłkę odbiera kurier z wybranej firmy i dostarcza do odbiorcy.

Palety umożliwiają bezpieczny transport niestandardowych przesyłek. Z takiego rozwiązania bez wątpienia powinny skorzystać osoby, które chcą wysłać dużą lub bardzo ciężką paczkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here