Irlandia jest jednym z krajów europejskich, w których mieszka naprawdę sporo Polaków. Tego faktu nie mogli oczywiście przeoczyć liderzy branży kurierskiej. Z tego powodu wysłanie paczki z Polski na słynną Zieloną Wyspę jest naprawdę proste, a znalezienie idealnej oferty nie powinno sprawić problemu. Sprawdź, co warto wiedzieć o popularnych kurierach obsługujących przesyłki na trasie Polska – Irlandia.

DPD

Francuskie przedsiębiorstwo z osobną spółką w Polsce oferuje dostarczenie paczek i kopert do kraju św. Patryka w naprawdę atrakcyjnych cenach. Co więcej, na niski koszt dostawy można liczyć we wszystkich kategoriach wagowych paczek nieprzekraczających 31,5 kg. Kurier do Irlandii może ponadto dotrzeć w czasie krótszym niż tydzień, nie ma jednak opcji wysyłki ekspresowej. Francuska firma kurierska ma w swojej ofercie również szereg usług dodatkowych, ubezpieczenie przesyłek, a także wiele punktów nadania i odbioru paczek w Polsce i Irlandii.

FedEx

Kurier z Ameryki działa w większości zakątków świata i na swojej liście obsługiwanych krajów ma zarówno Polskę, jak i Irlandię. Usługi FedExu nie należą do najtańszych, jednak na ich korzyść przemawia wysoka jakość i możliwość szybkiej dostawy. Standardowo opcja Economy oznacza na trasach międzynarodowych dostarczenie przesyłki w terminie 2-7 dni. Z kolei oferta Priority pozwala na przekazanie paczki do rąk odbiorcy nawet  w ciągu 1-3 dni.

DHL

Firma pochodząca z Niemiec jest jednym z najchętniej wybieranych kurierów przez Polaków wysyłających przesyłki nie tylko do Irlandii, ale także do innych krajów. Co ciekawe, DHL dociera nawet do tych państw, których nie obsługują inni dostawcy np. FedEx omijający kraje objęte embargiem ze strony USA. W przypadku paczek wysłanych do Irlandii można obecnie liczyć na czas dostawy nieprzekraczający 7 dni. Firma na tej trasie przyjmuje przesyłki do 31,5 kg.

GLS

Holenderskie przedsiębiorstwo logistyczne działa w branży kurierskiej już od ponad 20 lat. Posiada liczne oddziały i punkty obsługi klienta na terenie Polski, dzięki czemu nadanie przesyłki do Irlandii nie powinno być większym problemem. Firma współpracująca z platformą logistyczną epaka.pl oferuje bardzo atrakcyjne ceny, które w niektórych kategoriach wagowych są nawet o połowę niższe w porównaniu z konkurencją. Warto jednak pamiętać, że maksymalna dopuszczalna waga paczek wysyłanych do Irlandii w przypadku GLS wynosi 30 kg.

UPS

Zdecydowanie najciekawszą ofertą wysyłki paczek z Polski do Irlandii może pochwalić się UPS. Amerykańska firma z ponad stuletnią historią jako jedna z nielicznych daje możliwość wysłania na Zieloną Wyspę paczki o wadze wynoszącej nawet 70 kg. W przypadku wybrania dość kosztownych usług lotniczych kurier jest w stanie dostarczyć przesyłkę szybciej niż większość konkurencyjnych przedsiębiorstw. Standardowa dostawa jest oczywiście znacznie bardziej zbliżona cenowa do ofert innych firm obsługujących przewóz przesyłek z Polski do Irlandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here