Na czym polega pożyczka konsumpcyjna?

0
1225

Kiedy musisz dokonać dużego zakupu, a nie masz wystarczających oszczędności, logicznym rozwiązaniem może być pożyczka konsumencka. Powiemy Ci, gdzie możesz ją uzyskać i jak sporządzić umowę, aby z czasem nie stała się ona problemem.

Kredyt konsumpcyjny https://kredytton.pl/ to pieniądze, które pożyczasz od banków na zakup towarów i usług dla siebie lub swojej rodziny. Kredyty konsumenckie są przeznaczone wyłącznie dla osób prywatnych i nie mogą być zaciągane przez firmy.

Istnieją również kredyty konsumpcyjne. Można je uzyskać w organizacjach mikrofinansowych, spółdzielniach kredytowych i lombardach. Jest to zasadniczo to samo, co pożyczka, ale warunki pożyczki mogą być bardzo różne od tych, które obowiązują w przypadku kredytu. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jakie są różnice między tymi usługami finansowymi.

Jakie są różne rodzaje kredytów konsumenckich?

Można je podzielić na kilka różnych typów:

Według przeznaczenia

Kredyt konsumencki może być zaciągnięty zarówno na konkretny zakup – docelowy, jak i bez określania wydatków, które mają być dokonane. Na przykład, jeśli zaciągniesz kredyt w punkcie sprzedaży w sklepie meblowym lub elektronicznym, bank przeleje pieniądze bezpośrednio do sprzedawcy. Jest to kredyt specjalnego przeznaczenia. Jeśli zaciągasz pożyczkę lub kredyt i nie zgłaszasz, na co je wydajesz, nie jest to pożyczka celowa. Kredyty celowe mogą mieć niższe oprocentowanie, zwłaszcza jeśli kredyt jest programem partnerskim pomiędzy sklepem a bankiem.

W sprawie bezpieczeństwa

Jeśli zaciągasz duży kredyt, https://kredytton.pl/ zazwyczaj wymaga dodatkowego zabezpieczenia, aby upewnić się, że go spłacisz. Pożyczka jest często zabezpieczona hipoteką, taką jak samochód lub inna nieruchomość, lub gwarancją od kogoś innego. Jeśli przedmiot jest zastawiony na rzecz banku, możesz go nadal używać, ale nie możesz go sprzedać ani oddać. Bank może również zażądać od Ciebie jego ubezpieczenia. Zabezpieczone pożyczki mają zazwyczaj niższe oprocentowanie niż pożyczki niezabezpieczone.

Czas trwania pomocy

Struktura czasowa kredytów i pożyczek jest zazwyczaj bardzo zróżnicowana. Pożyczka krótkoterminowa wynosi do 30 dni („payday loans”), natomiast w przypadku banków pożyczka krótkoterminowa wynosi do roku. Termin ma duży wpływ na oprocentowanie kredytu i pożyczki. Zazwyczaj im dłuższy termin, tym niższe oprocentowanie. Ale nie zawsze – trzeba zapoznać się z warunkami danej organizacji.

Jakie są warunki uzyskania kredytu?

Każdy bank lub inna organizacja ma swoje własne zasady. Na przykład, aby uzyskać pożyczkę w lombardzie, wystarczy pokazać paszport i zostawić coś wartościowego jako zabezpieczenie. Do uzyskania pożyczki konsumenckiej zazwyczaj wystarczy dowód osobisty, a wniosek o nią można złożyć nawet przez Internet. Z drugiej strony, bank może postawić znacznie więcej warunków zanim udzieli Ci kredytu, zwłaszcza na dużą kwotę.

Wymagane dokumenty

Wymagane są tylko dwa dokumenty: paszport obywatela Rzeczpospolitej Polskie (lub inny dokument tożsamości) oraz wniosek kredytowy.

Przy ubieganiu się o kredyt w punkcie sprzedaży doradcy często proszą o okazanie drugiego dokumentu tożsamości ze zdjęciem, np. prawa jazdy. Ma to na celu uniemożliwienie oszustom zaciągania kredytów na cudzy dowód osobisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here