Osoby inwestujące na giełdzie cały czas poszukują interesujących możliwości w zakresie zakupu akcji. Skąd jednak mieć pewność, że ceny akcji poszczególnych spółek w najbliższym czasie poszybują w górę? Nie jest to takie proste. W zależności od tego, czy inwestor stosuje strategię długo- czy krótkoterminową, można zdecydować się na skorzystanie z rozmaitych narzędzi, które pozwolą na dokładne przeanalizowanie aktualnej sytuacji rynkowej.

Inwestycja giełdowa – z czym się wiąże?

Inwestycje giełdowe cieszą się znaczącą popularnością. Kupując akcje stajemy się współposiadaczami konkretnych przedsiębiorstw. Obecnie akcje można kupować w 100% online, bez konieczności wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę. Jest to możliwe dzięki internetowym platformom inwestycyjnym.

Jedna z takich platform, Saxo brokerpozwala na zaopatrywanie się w akcje z różnych światowych giełd. Dzięki temu inwestorzy mają możliwość zdywersyfikowania swojego portfela oraz zwiększania swoich szans na osiąganie zysków. Aby osiągnąć sukces na giełdzie oraz ograniczyć ryzyko utraty wszystkich zainwestowanych środków, trzeba jednak pamiętać o tym, by na bieżąco analizować aktualną sytuację rynkową.

Na czym polega analiza techniczna?

Osoby dokonujące analizy technicznej przede wszystkim oceniają i weryfikują to, co przedstawiają wykresy akcji konkretnych spółek. Wykres jak na dłoni przedstawia nam, w jaki sposób prezentowały się ceny określonych akcji na giełdzie. Analitycy techniczni podkreślają, że jest to najlepszy sposób na sprawdzenie, jaka jest aktualna kondycja danej spółki na giełdzie.

Ceny informują nas o tym, jak duża jest liczba osób zainteresowanych zakupem i sprzedażą określonych akcji. Osoby stosujące tę metodę analizy wskazują również, że zachowania inwestorów cechują się pewną powtarzalnością, dzięki czemu na podstawie dokładnej analizy wykresów można ocenić, w jaki sposób będzie kształtowała się cena określonych aktywów. 

Czym wyróżnia się analiza fundamentalna?

Analiza fundamentalna charakteryzuje się tym, że stosujące ją osoby dokonują wyceny wartości przedsiębiorstwa, a nie wyłącznie cen akcji. W sposób szczególny weryfikuje się tutaj bilanse, rachunki przepływów i inne dokumenty mówiące o aktualnej sytuacji materialnej danej firmy. Później konfrontowane jest to z cenami akcji spółki na giełdzie. W momencie, gdy okaże się, że ceny akcji danej spółki są zbyt tanie w stosunku do wartości firmy, wówczas taka inwestycja z pewnością jest uznawana za atrakcyjną, ponieważ najpewniej przyniesie zysk po pewnym czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here