Samochody w leasingu jeszcze do niedawna kojarzyły się nam tylko z tymi, które udostępniane były dla firm. Jednak obecnie sytuacja się zmieniła i również osoby prywatne mogą skorzystać z atrakcyjnej oferty, jaką jest leasing konsumencki. Jeśli zastanawiasz się, jakie zalety ma to rozwiązanie i czy jest również dla ciebie, nasze odpowiedzi na pewno rozwieją twoje wątpliwości.

Czym charakteryzuje się leasing konsumencki?

Leasing konsumencki jest przeznaczony dla osób fizycznych, które są zainteresowane użytkowaniem i ewentualnym wykupieniem samochodu. Podobnie jak w przypadku leasingów firmowych, finansowanie tego rodzaju jest wyliczane na podstawie odpowiednich parametrów, które pozwalają w bardzo istotny sposób obniżyć ratę oraz ułatwiają dokonywanie spłat.

Leasing konsumencki to także ogromna wygoda dla każdego, kto pragnie otrzymać wszystkie atrakcyjne ułatwienia w jednym pakiecie. Często jest on od razu objęty wszystkimi ubezpieczeniami i dodatkowymi ułatwieniami, takimi jak wliczone w cenę auta koszty serwisowe. Dzięki temu można uniknąć dodatkowych opłat albo poszukiwań autoryzowanych sprzedawców. Wystarczy zwrócić się do dealera, aby pomógł w rozwiązaniu dosłownie każdego problemu.

Niskie koszty leasingu

W przeciwieństwie do tradycyjnego kredytu na samochód, leasing konsumencki charakteryzuje się wygodnymi, niskimi ratami, które są wyliczane nie tylko na podstawie całkowitej ceny auta, ale również na podstawie przewidywanego jego zużycia w ciągu okresu użytkowania. Oznacza to, że konkretna kwota, jaka będzie uiszczana każdego miesiąca, zależy od długości kredytowania oraz od tego, ile kilometrów będzie pokonywał samochód przez cały okres użytkowania. Ustalenie niższego rocznego limitu kilometrów oznacza w tym przypadku niższe zużycie auta – a zatem też niższe koszty, związane z jego przewidzianą eksploatacją.

Dodatkowo koszty leasingu mogą zostać jeszcze bardziej obniżone, jeśli zdecydujemy się na uiszczenie opłaty wstępnej w wysokości np. 10% samochodu. To rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które i tak po okresie leasingowania chcą zdecydować się na wykupienie pojazdu.

Wykupienie albo zwrot pojazdu

Kolejna ciekawa zaleta leasingu konsumenckiego to dwie możliwości zakończenia umowy. Po okresie użytkowania (ustalonym dowolnie na przykład na 2, 3 czy 4 lata) można zdecydować się dwie opcje: pierwszą z nich jest wykupienie samochodu, drugą oddanie samochodu bezpośrednio do dealera. Takie rozwiązania pozostawiają większą swobodę dla osoby decydującej się na leasing i są szczególnie korzystne dla osób, które nie potrzebują samochodu na stałe albo chciałyby regularnie korzystać z nowego modelu pojazdu. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby po zakończeniu pierwszego leasingu zdecydować się na drugi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here