Dodatkowy język obcy, który możemy opanować bardzo przydaje się podczas naszej pracy zawodowej. Dzięki temu, mamy spore możliwości na zdobycie stabilnej, odpowiedzialnej i dobrze płatnej pracy. To też szansa, aby nasze umiejętności językowe zamienić na biznes. Dodatkowa praca zdalna jako freelancer w Internecie i udzielanie w ten sposób korepetycji, to podreperowanie domowego budżetu. Jak widać, korzyści opanowania języka obcego jest co najmniej kilka. Jak więc się go szybko nauczyć?

Słuchaj, czytaj i rozmawiaj jak najwięcej

Wielu nauczycieli języków to podkreśla. Najbardziej pożądanym językiem do opanowania jest angielski. Jest on tak uniwersalny, że to najpopularniejsza forma komunikacji. Bez problemu dojdziesz do porozumienia w prawie każdym państwie na świecie. Wśród dostępnych materiałów wypróbuj te, które często używasz. Oglądając swój ulubiony serial, w którym aktorzy mówią po angielsku, włącz napisy, aby nie tylko słuchać to, co mówią, ale także widzieć te słowa na ekranie telewizora. Najlepsze do nauki są seriale, które opisują życie codzienne bohaterów. Używają oni języka, które na co dzień i ty się posługujesz. Staraj się je zapamiętać. Zobaczysz, że po pewnym czasie zaczniesz je rozumieć bez problemu.

Alternatywą do takiej nauki jest słuchanie nagrań w aplikacji na smartfona. Stoisz w korku, poruszasz się komunikacją miejską lub trenujesz? Załóż słuchawki, włącz lekcje, gdzie lektor przedstawia ćwiczenia w formie mówionej i powtarzaj razem z nim. Codzienna praktyka doprowadzi Cię do zadowalających efektów. Zastanów się, dlaczego małe dzieci zaczynają mówić? Słuchaj i powtarzają to, co dostrzegają wokół siebie. To najlepsza metoda.

Lekcje języka obcego z korepetytorem

Ten sposób będzie wymagał od Ciebie nie tylko zaangażowania, ale i nakładów finansowych. O ile wcześniejsze przykłady możesz ćwiczyć bez ponoszenia kosztów, tak z lekcjami już tak. Stawki korepetytorów są różne i wynoszą od 25-70 zł za godzinę. Nic nie zastąpi Ci rozmowy z człowiekiem, który jednocześnie może Cię poprawiać, jeśli wymawiasz jakieś zdanie źle. Możesz zdecydować się na 1-2 lekcje w tygodniu, jeśli nie masz wystarczających funduszy. Oczywiście, że dla osób, które chcą szybko opanować, zalecana jest przynajmniej jedna lekcja dziennie. Dzięki takim spotkaniom opanujesz gramatykę, pisanie, czytanie i mowę, a Twój angielski po kilku miesiącach pracy będzie na znacznie wyższym poziomie.

nauka języka obcego
fot.pexels.com

Fiszki nadal w modzie

Pamiętasz reklamę grupy Allegro, gdzie dziadek chciał nauczyć się języka angielskiego, aby odwiedzić swoją wnuczkę za granicą, która porozumiewa się tylko w tym języku? Zakupił w tym celu książki, zestaw ćwiczeń i codziennie się uczył. Dodatkowo wszystkie znane przedmioty w swoich domu okleił karteczką z nazwą po angielsku. Fiszki, to popularna metoda do nauki słówek, które są bardzo istotne w nauce języka. Znając słowa, prościej jest Ci zbudować konkretne zdanie. Staraj się uczyć 10-20 słów dziennie, na sam początek tych podstawowych. Dodawaj do nich zdania. Język obcy opanujesz w mgnieniu oka!

Nie bój się błędów

Zapewne wiesz, w jaki sposób rozmawiają obcokrajowcy w naszym języku, którzy przebywają już nawet kilka lat w Polsce. Zauważ, że nie każde zdanie, które wypowiadają, jest poprawnie zbudowanie gramatycznie. Niektórzy na samym początku porozumiewają się nie odmieniając np. czasowników. Dlatego nie zważaj na Twoje błędy w wymowie. Przez osobę, która posługuje się językiem angielskim i tak zostaniesz zrozumiany. Praktyka czyni mistrza, więc po szeregu popełnionych gaf zrozumiesz, że można mówić lepiej i wprowadzisz poprawki do swojej wymowy. Z czasem dojdziesz do takiej wprawy, że nie będziesz na to zwracał uwagi.

Pracodawcy chętnie spoglądają na CV, gdzie w rubryce mamy umiejętności związane z językiem obcym. Posługiwanie się niemieckim, angielskim, hiszpańskim czy chińskim powoduje, że otwierają nam się dodatkowe ścieżki kariery, a przeglądając oferty pracy mamy zdecydowane większe możliwości i szansę na dalszy rozwój osobisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here