Bardzo istotnym elementem podczas pracy w domu jest nasze narzędzie pracy. To nie tylko komputer. Warto zadbać o odpowiednią lampkę biurkową, drukarkę czy myszkę oraz kilka innych przedmiotów. Aby stworzyć efektywne miejsce pracy, potrzebne są nam właśnie te narzędzia. Dowiedz się, jak zorganizować swoje stanowisko pracy.

Twoje stanowisko pracy

Organizacja stanowiska pracy w domu powinna zawierać kilka podstawowych elementów. Niektórzy z nas pracują już od roku poza biurem. Oczywiście, nasz dom nie zapewni nam codziennych rozmów kuchni czy na korytarzu z naszymi kolegami i koleżankami. Wielu ludziom brakuje bezpośredniego kontaktu i spotkań w biurze. Jednak należy się dostosować do obecnej sytuacji.

Nie da się w 100% odzwierciedlić wyglądu naszego domu w odniesieniu do wnętrza biurowego. Natomiast już stanowisko pracy owszem. Jeśli pracujesz przed dużym monitorem, a z jakiś powodów nie możesz go zabrać ze sobą do domu, poszukaj okazji w sklepach z RTV/AGD. Być może są aktualne promocje, które Ciebie zadowolą. Alternatywą dla tego rozwiązania będzie kupno kabla HDMI i udostępnienie ekranu na telewizorze. Ten sposób może wygląda prowizorycznie, ale w nagłych i awaryjnych sytuacjach jest bardzo przydatny.

Duże i pojemne biurko to kolejny element istotny w organizacji stanowiska pracy. Najlepiej jakby miało regulowane nóżki. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie ustawić dwa lub trzy monitory na biurku lub po prostu jeden duży. Nowoczesne monitory mają bardzo przydatne funkcje dzielenia ekranów. Jeżeli jesteś wielozadaniowcem, powinieneś wziąć to pod uwagę. Praca na kilku monitorach zdecydowanie przyspieszy Twoją pracę.

Analogicznie do komfortowej pracy potrzebujemy krzesła biurowego. Regulowane siedzisko, wygodne podłokietniki, to funkcje podstawowe, o które powinieneś zadbać. Samo oparcie powinno być ergonomiczne i odpowiednio wyprofilowane tak, aby nasz kręgosłup na nim nie ucierpiał. Osiem godzin lub nawet więcej, może być dla naszej postawy cierpieniem. Przesiadywanie przed komputerem w złem pozycji będzie miało swoje skutki w przyszłości. Dobre krzesło biurowe sprawi, że skupisz się na swoich zadaniach i zwiększy to Twoją produktywność.

Podczas pracy zdalnej istotny jest nasz komputer. Obojętnie, czy korzystasz z laptopa lub komputera stacjonarnego. Najważniejszymi ich elementami jest dysk twardy oraz pamięć RAM. Dla freelancerów, którzy często mają do czynienia z programami graficznymi to bardzo ważne ogniwa komputera. Przyjmuje się, że Pamięć RAM powinna zawierać minimum 8 GB do szybkiej pracy naszej maszyny. Natomiast preferowane są obecnie dyski SSD, które zastąpiły dawne dyski HDD. Ich główną zaletą jest szybkość uruchomienia komputera czy aplikacji. Dodatkowym sprzętem bardzo przydatnym podczas pracy zdalnej jest drukarka i w szczególności myszka komputerowa. Warto zaopatrzyć się w te dwa elementy wyposażenia stanowiska pracy.

narzędzia do pracy zdalnej
fot.pexels.com

Narzędzia do pracy zdalnej

Ale to nie wszystko. Aby poprawić efektywność Twojej pracy, zadbaj o specjalne narzędzia do pracy zdalnej. Kalendarz, aplikacja do przypisywania zadań, komunikator internetowy czy chmura do udostępniania i przechowywania plików i najważniejszych dokumentów. Te wszystkie rzeczy składają się na komfortową pracę. Jeśli odpowiednio wszystko zaplanujesz, możesz pracować efektywniej. Wszystkim nam było trudno w marcu 2020 roku, jak zostaliśmy zamknięci w domach. Rzuceni na głęboką wodę, z dziećmi w domu, musieliśmy stworzyć sobie przestrzeń, która będzie nam pozwalała w pełni skupić się na pracy. Jak pokazują badania, wielu z nas to się udało, a sama praca zdalna jest jeszcze bardziej efektywna i może być owocna w sukcesy.

Być może home office już na dobre zagości w przedsiębiorstwach. System hybrydowy jest bardzo dobrze odbierany przez pracowników. Ten rok pokazał firmom, że da się pracować zdalnie, układając procesy, które znacznie to ułatwiły. Z pewnością będzie to dla każdego pracownika ważna umiejętność. Nauczeni doświadczeniem wiemy, jak korzystać z pracy w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here