Sposobów na posiadanie większej ilości pieniędzy jest wiele. Pierwszym i zarazem najprostszym może okazać się wzrost wynagrodzenia i zarabianie dzięki temu większej ilości pieniędzy. Drugim, wygrana na loterii i odłożenie jakieś części na koncie lub w popularnej skarpecie. Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, że własne finanse możemy odkładać na później, a następnie je zainwestować. Poznaj 4 porady, które pomogą Ci w posiadaniu własnych oszczędności.

Mniej wydawaj… proste, ale nie dla każdego

Oczywiście, aby mieć więcej pieniędzy, musimy mniej ich wydawać. Często zdarza się tak, że zarobione pieniądze bardzo szybko trwonimy na niepotrzebne rzeczy. Jest to praca nad własną, silną wolą. Jedzenie na mieście w restauracji, sprawianie sobie codziennych przyjemności czy zakup markowych przedmiotów lub ubrań, to najczęstsze nasze wydatki. Możemy to zmienić. Jak? Utworzyć w banku zlecenie stałe, które będzie się uruchamiało od razu po otrzymanym wynagrodzeniu i transferowało środki na nasze konto oszczędnościowe. Taka systematyczność sprawi, że łatwiej nam będzie zrozumieć, ile możemy wydać pieniędzy danego miesiąca. Warto podzielić sobie pozostały budżet, który przeznaczymy na rozrywkę, żywność oraz wydatki związane z gospodarstwem domowym. Obierz sobie cel finansowy, do którego będziesz dążył. Pieniądze, które zaoszczędzisz, będą mogły być użyte na czarną godzinę.

Aplikacje do oszczędzania

Coś, z czego warto skorzystać, to aplikacje na telefon do zarządzania domowym budżetem. Pierwszy, który na pewno znasz, jest Microsoft Excel. To arkusz kalkulacyjny, którego głównym zastosowaniem jest dokonywanie obliczeń np. wydatków. Excel ułatwi Tobie organizację i dzięki temu będziesz trzymać rękę na pulsie przychodów i wydatków gospodarstwa domowego.

Drugą aplikacją wartą uwagi jest Kontomierz. Pozwala na zarządzanie finansami osobistymi i dodatkową integrację z kontem bankowym. Notuj swoje wydatki, sprawdzaj najbliższe bankomaty na mapie, podglądaj rachunki bankowe. Prosty i intuicyjny panel sprawi, że śmiało możesz zainstalować tę aplikację w swoim telefonie.

Kolejnym narzędziem, które przyda się osobom mającym problem z oszczędzaniem, jest aplikacja Moje Finanse. Kontrola nad domowym budżetem stanie się jeszcze łatwiejsza. W aplikacji dodamy nasze wpływy i wydatki, możliwość tworzenia kategorii wedle własnego uznania, sprawdzisz aktualne salda dodanych kont oraz wiele innych przydatnych funkcji.

finanse osobiste
fot.pexels.com

Kupuj taniej i sprawdzaj promocje

Zdarza się często, że za te same produkty po prostu przepłacamy. Staraj się robić zakupy w tańszych sklepach. Niestety, ale popularne dyskonty mają to do siebie, że same mogą decydować o marży. Dlatego ceny tych samych produktów od tych samych producentów różnią się od siebie. Porównuj cen w Internecie, szukaj kodów rabatowych i zniżkowych. Pozwoli to Tobie nad systematycznym powiększaniem własnych oszczędności. Sporządź listę zakupów i kupuj tylko najpotrzebniejsze produkty. Wystawy w sklepach mają to do siebie, aby przykuć Twoją uwagę. Różne produkty możesz kupować w innych sklepach. Czasami warto zdecydować się na wielopaki, które są tańsze, aniżeli pojedyncze sztuki.

Znajdź dodatkowy etat

Jeżeli zarabiasz za mało, możesz spróbować znaleźć dodatkowe zajęcie w Internecie. Przykładem jest tutaj praca jako copywriter lub freelancer z innej dziedziny. Wykonywanie dodatkowych zleceń, pozwoli ci na większe zarobki. Te z kolei możesz wpłacać na swoje konto oszczędnościowe, a korzystać tylko z wynagrodzenia otrzymanego od Twojego docelowego pracodawcy. Poszukaj dostępne oferty na portalach, które oferują tego typu usługi i wybierz odpowiednie zlecenie dla Ciebie.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze postaraj się zainwestować. Opcji jest sporo. Najpopularniejszym z nich jest zakup kolejnego mieszkania na kredyt. Przy dochodzie pochodzącym z wynajmu, w szybki sposób spłacisz pieniądze pożyczone z banku. A następnie Twoje mieszkanie będzie Ci przynosić stały dochód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here