Czas spędzony w domu zmusza nas do zajęć, na które nie mieliśmy wcześniej czasu. Dotyczy to szczególnie tych, którzy w związku z pandemią koronawirusa utracili zatrudnienie. Skutkiem tego jest przebranżowienie się i znalezienie nowej pracy. Jednak to również czas, który możemy przeznaczyć na samodoskonalenie się. Jedną z form dodatkowej nauki może być opanowanie nowego języka obcego. Zrobisz to przy pomocy specjalnych aplikacji na smartfona.

Memrise

Najważniejsze w nauce języka jest to, aby opanować słownictwo. Właśnie w tym celu została stworzona aplikacja Memrise. Fiszek online możesz uczyć się w każdym miejscu przy pomocy telefonu. To darmowe narzędzie, które pokazuje ci słówka i całe zwroty, abyś szybciej mógł je opanować. Alternatywa dla papierowych karteczek. Opiera się na technikach szybkiego zapamiętania. W samej aplikacji znajdziesz również zestaw nagrań wideo z native speakerami. Masz do wyboru kilkadziesiąt języków obcych, m.in. angielski, francuski, hiszpański, arabski czy mongolski. Dostęp do aplikacji w wersji przeglądarkowej umożliwia użytkownikom przegląd większej ilości kursów.

Duolingo

Obecna na rynku aplikacja została uznana w 2013 oraz 2014 roku przez Google Play jako najlepsza dostępne narzędzie do nauki języków. Korzystając opcji opanowania języka na telefonie, nie musisz mieć dostępu do Internetu. Niestety w wersji dostępnej w Polsce możesz skorzystać tylko z języka angielskiego. Duolingo oferuje swoich użytkownikom od trybu początkującego do zaawansowanego. Program aktywnie analizuje nasze postępy. Do swojej dyspozycji masz test językowy, dzięki czemu algorytm może w łatwy sposób dostosować cały proces nauki do użytkownika. Dzięki Duolingo nauczysz się zasad gramatycznych, przypomnisz najprostsze słówka, sprawdzisz wymowę wraz z native speakerem oraz zaczniesz rywalizację ze swoimi znajomymi w celu opanowania języka.

Quizlet

Narzędzie do doskonalenia języka w formie elektronicznych fiszek. Od dwóch poprzednich różni się tym, że użytkownik może tworzyć własne zestawy słówek, zwrotów oraz terminów. To darmowe narzędzie edukacyjne na telefon i komputer. Powtórzysz i opanujesz materiał jeszcze szybciej. To świetne rozwiązanie dla uczniów, którzy mają za zadanie nauczenie się na test lub sprawdzian. Najważniejsze słówka do nauki mogą oni wprowadzić do aplikacji i codziennie powtarzać gdziekolwiek są. Swój materiał mogą odsłuchiwać w 18 językach. Quizlet to również wersja alternatywna dla nauczycieli, którzy w czasie nauki zdalnej mogą swoich uczniom przekazywać zestawy do ćwiczeń. Dostępne są również wersje Quizlet Go oraz Quizlet Plus, dzięki którym zyskasz nowe funkcjonalności.

aplikacje do nauki języka obcego
fot.pexels.com

Busuu

Kolejną aplikacją jest Busuu. Umożliwia ona naukę 12 języków obcych. To, co wyróżnia ją od pozostałych to nacisk na codzienną komunikację. Jeżeli chcesz w szybki sposób nauczyć się w danym języku np. na wakacjach, skorzystaj z narzędzia jakim jest Busuu. Zapamiętasz potrzebne słownictwo i gramatykę. Możesz wymieniać się doświadczeniami z innymi użytkownikami. Za pomocą Busuu skontaktujesz się z native speakerami, którzy sprawdzą Twoje wypracowania Bezpłatna wersja tego narzędzia, to nauka jednego języka obcego.

Aplikacje i nie tylko

Oprócz popularnych aplikacji, warto skorzystać z różnych form nauki. Codzienna praktyka doprowadzi Cię do opanowania bardzo szybko podstaw z danego języka. Skorzystaj z dodatkowych lekcji wraz z korepetytorem, który będzie utrwalał Twoją wiedzę. Nic nie zastąpi codziennej nauki, jak komunikacja z drugim człowiekiem i ćwiczenie tego, co się nauczyłeś w praktyce. Jedna lub dwa zajęcia w ciągu tygodnia w pełni wystarczą Ci na sam początek. Jeżeli jesteś świeżo po maturze lub na studiach, bardzo dobrym rozwiązaniem na podszlifowanie języka jest wyjazd za granicę. Jest to popularne wśród studentów, którzy korzystają z takich programów jak na przykład Erasmus. Rok poza granicami kraju pozwoli na pochłonięcie języka i szlifowanie go w codziennej praktyce. A to znacznie ułatwi poszukiwanie pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here