Epidemia uniemożliwiła wielu osobom poprawę swoich umiejętności zawodowych. Szkolenia i kursy, które dotąd odbywały się stacjonarnie, zaczęły przyjmować tylko formę online. Pojawiło się sporo dostępnych e-booków, nagrań video czy porad odnoszących się do konkretnej dziedziny. W czasach, gdy zalecane jest pozostanie w domach, a restauracje, siłownie czy inne formy rozrywki i spędzenia wolnego czasu są niemożliwe, warto poświęcić ten czas na rozwój osobisty i zdobycie nowych kwalifikacji i umiejętności. Dowiedz się jak wykorzystać okres pandemii i z jakich form nauki korzystać.

Kursy i szkolenia w formie online

W Internecie dostępnych szkoleń i kursów online znacznie przybyło. Dzięki temu pracownicy mogą podszkolić swoje umiejętności m.in. z programowania, grafiki, tworzenia stron internetowych, reklamy lub zacząć studia na kierunku, który od zawsze ich interesował, a nie mieli czasu zrealizować swoich planów.

Platformy, które oferują tego typu usługi, umożliwiają szeroki wachlarz usług dla swoich użytkowników. Warto poświęcić godzinę dziennie na rozwój swoich umiejętności oraz poszerzenie swoich kompetencji, które procentować będą w przyszłości. Sprawi to, że będziemy mieli argument dla naszego szefa, aby móc otrzymać podwyżkę. Wiele osób czas pandemii wykorzystało na zdobycie dodatkowych dyplomów i zmianę pracy, która sprawia im więcej satysfakcji. Warto sprawdzić co obecnie oferują platformy eduweb lub udemy. Platforma elearningowa daje swobodny dostęp do zarządzania tego typu kursami.

E-booki lub książki

To kolejna forma doszkalania się. Ten czas możemy poświęcić na czytanie książek, obojętnie w jakiej formie. Wiele osób narzeka, że nie ma czasu przeczytać chociaż jednej książki miesięcznie. Teraz jest ku temu wyjątkowa okazja. Nawet kilka stron dziennie przybliża nas do upragnionego celu. Nauka nowego języka, czy przeczytanie ważnej książki odnoszącej się do naszego zawodu, może pomóc nam w awansie zawodowym. Wiele sklepów internetowych ogłasza cyklicznie promocje na różnego rodzaju książki. Jej czytanie pozwala nam poszerzyć horyzonty. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które wykonują kreatywny zawód np. copywriter.

rozwój osobisty
fot.pexels.com

Youtube i Spotify

To kolejne źródło, z którego możesz korzystać, aby zaczerpnąć dodatkową wiedzę. Na tych dwóch platformach znajdziesz wiele osób, które chcą przekazać swoją wiedzę innym. Dedykowane kanały na Youtube czy podcasty ze Spotify są tego znakomitym przykładem. Jeśli przyswajasz wiedzę lepiej przy pomocy nagrań video lub głosowych, wypróbuj te dwie opcje. Na tym dwóch platformach znajdziesz wszystko, co jest Tobie potrzebne do rozwoju osobistego.

Dlaczego rozwój osobisty jest istotny?

Wypalenie zawodowe jest bardzo często związane z monotonną pracą, która nie przynosi nam satysfakcji. Aby nie stać w miejscu i cały czas iść do przodu istotne jest, aby pracownik rozwijał swoje umiejętności. Być może będzie to dla niego szansa na zmianę pracodawcy, w celu spróbowania nowych wyzwań lub całkowita zmiana zawodu. Zdobycie nowych kwalifikacji może wiązać się również ze zmianą stanowiska, ale jednocześnie pozostając w obecnej firmie.

Pracodawcy bardzo cenią sobie pracowników, których jednym z wartości jest rozwój osobisty. Pokazuje to, że jest on ambitną osobą, świadoma swojej ścieżki kariery i jest cennym pracownikiem dla swojego szefa. Jego kompetencje mogą zostać wykorzystane w przyszłości, gdy firma zechce wprowadzić na rynek nowy produkt. Jest to szczególnie widoczne w obecnych czasach, gdzie rynek wymusił na pracodawcach znalezienia niszy lub wykorzystania innych kanałów sprzedaży, aby móc utrzymać płynność finansową i tym samym nie zwalniać pracowników.

Dlatego zacznij od dziś pracę nad samym sobą w celu doszlifowania swoich umiejętności. W Internecie znajdziesz wiele propozycji, które z pewnością Cię zainteresują. Szkolenia online mają zupełnie inny charakter niż te stacjonarne, ale mogą być równie merytoryczne i pomocne w Twojej karierze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here