Okres pandemii powoduje, że posiadamy więcej czasu. Nie planujemy wyjazdów, kolacji w restauracji czy innych formy rozrywki. Nadal nie wiadomo jak długo będziemy mieli możliwość pracy zdalnej. Takie możliwości powodują, że możemy nadmiar czasu przeznaczyć na rozwój osobisty. Książki, kursy i szkolenia online, to najczęstsze podawane przykłady przez osoby pragnące się rozwijać. Systematyczna praca nad samym sobą, może doprowadzić nas do osiągnięcia zamierzonego celu i spełnienia życiowego, jak i zawodowego. Poznaj sposoby na rozwinięcie swoich kompetencji.

Kursy i szkolenia online

Jest to pierwsza metoda, którą możesz wykorzystać. W Internecie ostatnio pojawiło się sporo przydatnych webinarów lub szkoleń online całkowicie za darmo. Na przełomie roku świat drastycznie się zmienił. Zajęcia, które były organizowane stacjonarnie, przeniosły się do sieci. Nowa rzeczywistość może sugerować, że taka nauka nie jest efektywna. Należy jednak zaakceptować zaistniałą sytuację i wykorzystać ten czas maksymalnie. Sprawdź dostępne platformy z kursami np. Eduweb i Udemy. Znajdź interesujące Cię szkolenie i zacznij poświęcać na nie godzinę dziennie, a zobaczysz nadchodzące efekty. Zdobędziesz dzięki nim certyfikat ukończenia kursu, który możesz swobodnie wykorzystać i umieścić go w swoim CV. Mimo panującego kryzysu, niektóre branże przeżywają wzrost i szukają nowych pracowników. Może to być dla Ciebie szansa na przekwalifikowanie i zdobycia lepszej pracy, a tym samym wzrost wynagrodzenia. Jeśli wystarcza Ci obecne stanowisko, to dodatkowe umiejętności przydadzą się w rozpoczęciu dodatkowej pracy jako freelancer i podreperowanie domowego budżetu.

edukacja w domu
fot.pexels.com

Książki i e-booki

To kolejny przykład, z którego powinieneś skorzystać. W badaniach, które możemy zaobserwować, stworzonych przez różne instytucje, dowiadujemy się, że Polacy czytają bardzo mało książek. Jak dobrze wiemy czytanie książek poszerza horyzonty i światopogląd. Spokojnie jesteś w stanie przeczytać jedną pozycję w tygodniu. Zdobyta wiedza i słownictwo pomogą szczególnie tym, którzy pracują jak copywriter i zawodowo zajmują się pisaniem tekstów reklamowych, blogowych czy poradnikowych. Na rynku obecnie znajduje się bardzo szeroki wachlarz gatunków, z których możemy czerpać dodatkową wiedzę. Książki możesz czytać zarówno w domu, jak i podczas jazdy komunikacją miejską. To nie tylko wersje papierowe, ale także elektroniczne. Przykładową umiejętnością, która przyda Ci się w przyszłości, jest opanowanie nowego języka obcego. Język angielski, niemiecki czy hiszpański, to najpopularniejsze z nich.

Podcasty i materiały video

Ostatnią opcją na rozwój będą dla Ciebie podcasty. Jeśli nie jesteś zwolennikiem czytania lub oglądania klipów video, załóż słuchawki i odtwórz sensowny i merytoryczny podcast. To kolejna forma zdobywania wiedzy z rosnącą popularnością. Dowiesz się w nich sporo z zakresu biznesu, marketingu, języków obcych, ciekawostek historycznych, czy wywiadów, które mogą Cię zainspirować i natchnąć do działania W ciągu ostatniego roku, na taką formę promocji, zdecydowało się sporo firm i osób, które chcą przekazać innym swoją cenną wiedzę. Wystarczy założyć słuchawki i podcastów możesz swobodnie słuchać gdziekolwiek jesteś i obojętnie jaką czynność obecnie wykonujesz.

Stały rozwój i praca nad samym sobą, jest kluczem do sukcesu. Stagnacja i brak motywacji mogą prowadzić do szerszego problemu związanego z wypaleniem zawodowym. Ciągła obecność w domu i monotonne czynności nie są wskazane, dlatego w sieci pojawiło się sporo propozycji do wykorzystania. Oglądanie filmów i seriali kiedyś musi się znudzić. Jeżeli masz problem z motywacją, dawkuj pochłanianie wiedzy stopniowo. Pomyśl, jakie korzyści może Ci to przynieść w przyszłości. Obecnie niemal każdy ma dostęp do Internetu. Umożliwia on zdobycie dodatkowej wiedzy, bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko z tego skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here