Umiejętność zarządzania pieniędzmi wynosimy z domu rodzinnego. Nie ma jednego właściwego schematu. Dla jednych odkładanie danej kwoty w miesiącu jest koniecznością, podczas gdy inni już po tygodniu od wypłaty z upragnieniem wyczekują kolejnego przelewu. Moment, w którym udaje nam się zaoszczędzić pieniądze, jest często sytuacją, w której zastanawiamy się nad kolejnym krokiem, a mianowicie inwestycją.

W co inwestować pieniądze?

W zależności od sytuacji zawodowej, finansowej czy materialnej odpowiedzi na to pytanie mogą być zróżnicowane. Trudno jest określić jeden cel, w który inwestowanie oszczędności będzie mogło się sprawdzić idealnie. Dlatego warto wśród tych najpopularniejszych wybrać ten, który będzie najbliższy temu, co chcemy zyskać.

  1. Lokata bankowa– jeden ze starszych sposobów, przede wszystkim to szansa na to, by nie trzymać pieniędzy w swoim domu. W końcu w banku będą one znacznie bardziej bezpieczne i jeszcze zyskają na wartości.

Jaka jest prawda?  Każdy kolejny rok pokazuje, że na oprocentowanie na lokatach po odliczeniu podatków jest naprawdę znikome. Alternatywą dla nich może być dobre konto oszczędnościowe. Dlatego warto śledzić oferty bankowe, być może uda się znaleźć takie, które pozwoli na zysk, nawet jeśli będzie wpływała na nie jedynie pensja.

  1. Złoto i wartościowe przedmioty– ciekawe rozwiązanie, jednak dla osób, które mają w tym zakresie wiedzę. Inwestowanie w przedmioty, które z biegiem czasu zwiększą swoją wartość, bywa ryzykowne, zwłaszcza dla osób, które nie mają ani wiedzy, ani doświadczenia w tym zakresie. W końcu nawet określenie, czy dany przedmiot jest prawdziwy, będzie dużym problemem.

Jaka jest prawda? Alternatywą dla samodzielnego inwestowania i zakupu biżuterii, może być gra na giełdzie. Oczywiście tutaj również wymagana jest znajomość środowiska. Dlatego warto udać się do banku, w którym prowadzone są rachunki maklerskie i otworzyć swój. W ten sposób pieniędzmi zarządza specjalista, natomiast my możemy skupić się na zyskach i dalszym oszczędzaniu. 

  1. Wiedza– inwestowanie w siebie to temat rzeka. Z jednej strony pozwala na poszerzenie swojej wiedzy, z drugiej daje możliwość zmiany swojej ścieżki zawodowej. To szansa dla osób, które chcą odmienić swoje życie, pragną rozpocząć pracę w zupełnie nowym zawodzie, czy też wyspecjalizować się w aktualnym.

Jaka jest prawda? Doskonale sprawdzają się kursy językowe czy zawodowe. Jednak warto sprawdzić, co daje nam taki kurs nie tylko pod względem wykonywanego zawodu, ale również dokumentacji po jego zakończeniu. Warto zadbać o to, by kończył się egzaminem i certyfikatem, gdyż można będzie wpisać go sobie w CV.

inwestowanie
fot.pexels.com
  1. Nieruchomości i działki– posiadając spore oszczędności to dobre rozwiązanie. W końcu rynek nieruchomości w ostatnim czasie przechodzi kryzys, co daje możliwość sporego zysku, nawet jeśli ktoś planuje w niedługim czasie odsprzedać daną nieruchomość.

Jaka jest prawda? Znajomość rynku nieruchomości, umiejętność sprawdzenia wszystkiego w tym dokumentacji i właściwe sporządzanie umów to klucz do sukcesu. Bardzo łatwo jest wpaść w ręce oszustów i często nawet zakup przez Biuro Pośrednictwa nie da gwarancji, że wszystko będzie w porządku. Oczywiście zakup mieszkania, które będzie wynajmowane może przyczynić się do comiesięcznych zysków, jednak warto podejść do tego z pomocą specjalistów, którzy zajmą się sprawą prawną. 

W co inwestować?

Posiadając oszczędności, zastanawiamy się nad tym, w co należy inwestować, by przyniosło nam to zysk. Nie ma jednego rozwiązania, ponieważ właściwie dla każdego będzie to coś innego. Dlatego bez wiedzy i doświadczenia na danym polu można będzie sprowadzić na siebie problemy. Warto skupić  się na zarabianiu i powiększaniu oszczędności, natomiast w sprawie inwestycji dobrym rozwiązaniem będzie udanie się do specjalistów. W ten sposób pozna się różne opcje dla siebie, a następnie można będzie podjąć właściwą decyzję. Wraz z biegiem czasu przybywa sposobów na inwestowanie pieniędzy, jednak nie wszystkie będą w stanie przynieść upragniony zysk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here